Artykuł sponsorowany Daszek szklany jako praktyczny i estetyczny element zwieńczenia drzwi

Daszek szklany jako praktyczny i estetyczny element zwieńczenia drzwi

Szkło jest chętnie wybieranym materiałem, który sprawia, że domowe otoczenie staje się bardziej estetyczne. Jego zaletą jest to, że pasuje niemal do każdego stylu, choć najbardziej docenia się jego elementy we wnętrzach industrialnych. Ze szkła można zrobić balustrady, lustra, drzwi, meble, a nawet podłogi. Chętnie wybieranym rozwiązaniem są tzw. daszki szklane. Na czym polega ich fenomen? I gdzie najlepiej się sprawdzą?

Rodzaje daszków szklanych

Wyróżnia się następujące rodzaje daszków szklanych:

  • na cięgnach – w tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę ewentualne obciążenie, które może powstać np. podczas opadów śniegu,
  • wspornikowe – sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie można zamontować rur,
  • rurowe – najczęściej stosowany typ mocowania. Stosuje się go przede wszystkim dla aluminiowych fasad albo kiedy rozpiętość między punktami mocującymi szkło jest bardzo duża.

Jakie zalety mają daszki szklane?

Daszki szklane zapewniają przede wszystkim bardzo dobre doświetlenie. W przeciwieństwie do innych materiałów, które przepuszczają niewielką ilość promieni słonecznych, szkło poradzi sobie z tym znakomicie. To bardzo dobry pomysł w przypadku zaciemnionych konstrukcji w stonowanych barwach.

Daszki szklane najczęściej używane są w przypadku drzwi stanowiących wejście głównie do domu, sprawdzą się jednak również jako osłona tarasu czy balkonu. Produkt można zakupić w wersji oferowanej przez firmę zajmującą się produkcją i montażem szklarskich wyrobów. Mogą również zostać wykonane według autorskiego projektu. To z pewnością bardzo funkcjonalny, estetyczny i nowoczesny dodatek do każdego budynku, nie tylko domowego.

Daszki szklane świetnie radzą sobie z gradem, deszczem i śniegiem. Choć ich konstrukcja wygląda na lekką i słabą, są w stanie utrzymać naprawdę duży ciężar. Ważną ich zaletą jest także łatwość oraz szybkość montażu. W wielu przypadkach można je zainstalować samemu, najlepiej jednak zawierzyć to profesjonalistom – tym bardziej, że nie jest to droga inwestycja – tłumaczy przedstawiciel firmy ALSTAL. Zarówno kupno, jak i montaż nie kosztują wiele pieniędzy, to dlatego jest to tak popularne rozwiązanie. Dodatkowa zaleta to niewątpliwie mnogość wzorów, a także dodatków, które mogą stanowić niezwykle przyjemną dla oka dekorację, szczególnie w przypadku daszków znajdujących się nad drzwiami wejściowymi.

Warto zainwestować w daszki szklane do drzwi, ponieważ są one zarówno praktycznym, jak i estetycznym rozwiązaniem chroniącym wejście do domu, magazynu czy innego budynku. Poza tym dostępne są w różnych atrakcyjnych wariantach i kolorach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas