Artykuł sponsorowany Czym wyróżniają się blachodachówki modułowe?

Czym wyróżniają się blachodachówki modułowe?

Rodzajów pokryć dachowych jest wiele. Wśród chętnie kupowanych materiałów są zarówno dachówki ceramiczne, jak i blachodachówki trapezowe. Warto zainteresować się też blachodachówkami modułowymi, które łączą piękny wygląd wspomnianych dachówek ceramicznych z wyjątkowymi własnościami technicznymi arkuszy trapezowych. Cechują się one bowiem niezwykłą modułową budową, gwarancją trwałego i stabilnego pokrycia, a także niepowtarzalną estetyką.

Wyjątkowa modułowa budowa

Rodzajów blachodachówek dostępnych na rynku jest bardzo wiele, a znaczna część inwestorów pyta dystrybutorów głównie o arkusze blach trapezowych. Nie każdy bowiem słyszał o zamiennikach w postaci blachodachówek modułowych, które – jak oceniają doświadczeni dekarze – są znacznie lepszymi systemami krycia dachów od swoich kuzynów. Jak są one produkowane?

Podobnie jak klasyczne blachy na dach blachodachówki modułowe powstają z lekkiego ocynkowanego aluminium, które pokrywane jest powłokami zabezpieczającymi oraz ochronnymi, w tym nadającą blasku posypką ceramiczną. Wyjątkowa jest zaś ich forma, która do złudzenia przypomina tradycyjne dachówki ceramiczne. Dodatkowo blachówki modułowe tworzone są nie w wielkich wymagających cięcia arkuszach, ale w wersji gotowych do montażu modułów. Prace związane z obróbką czy przycinaniem ograniczone są zatem do niezbędnego minimum, co pozwala szybko pokryć cały dach, gwarantując jego wysoką stabilność. Wszystko to przy bardzo atrakcyjnej cenie zakupu blachodachówek oraz usług dekarskich. Zaznaczyć też trzeba, że przy ich wyborze do minimum ograniczone są odpady, a transport i składowanie są bardzo łatwe.

Gwarancja stabilności i trwałości

Blachodachówki modułowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów indywidualnych oraz biznesowych nie tylko dzięki modułowej budowie, która uproszcza krycie dachu. Tego typu materiał wyróżnia się także bardzo dobrymi parametrami technicznymi. W szczególności podkreślić należy niewielką masę modułów blachodachówek, które ważą zaledwie od 4 do 7 kg na metr kwadratowy dachu. Dzięki temu budowa domu może być tańsza poprzez wybór lżejszej więźby dachowej. Dodać należy też, że blachodachówki modułowe sprawdzają się niemalże na wszystkie dachy, nawet te o nachyleniu 9 stopni.

Konstrukcja blach w modułach ma stosunkowo wysoki profil i mocne przetłoczenie. To zaś sprawia, że taki typ blachodachówek jest bardzo dobrze usztywniony, a pokrycie dachowe z nich przygotowane wytrzymuje naprawdę silne porywy wiatru. Ponadto ich specyficzny montaż zapewnia naturalną wentylację budynku bez ryzyka tworzeni się zawilgoceń. Wspomniane przetłoczenia zapobiegają zaleganiu wody, a system mocujący mocno przytwierdza poszczególne moduły do łat więźby dachowej. Na żywotność blachodachówek wpływa zaś ich powłoka antykorozyjna. Producenci na ogół stosują przy produkcji takiego pokrycia dachowego warstwę ochronnego cynku o grubości nawet 350 g/m2. Ciekawą własnością techniczną blach modułowych jest też zdolność do samooczyszczania podczas deszczu – tym samym nie trzeba często wykonywać prac porządkowych i konserwacyjnych.

Niepowtarzalna estetyka

Niewątpliwą zaletą blachodachówek modułowych jest ich wygląd. Jak już wcześniej wspomniano, do złudzenia przypominają dachówki ceramiczne i występują obecnie w dziesiątkach różnych kolorów. Potwierdzeniem tych słów jest rozbudowana oferta firmy dekarskiej i składu budowlanego NOWY DACH Romana Mejera, gdzie kupić można moduły w barwie ceglanej, łososiowej, czerwonej, brunatnej, ciemnej zielonej, grafitowej, brązowej, a także antracytowej. Wspomnieć należy też o tym, że blachodachówki modułowe mogą być w różny sposób wykończone – na wysoki połysk, pół mat czy mat.

Tak duża różnorodność pokryć dachowych z blach w formie modułów gwarantuje obecnie przygotowywanie przepięknych i solidnych dachów różnych budynków w odmiennych stylach. Blachodachówki modułowe pozwalają zaaranżować zadaszenie w estetyce skandynawskiej, nowoczesnej, industrialnej, klasycznej, a nawet wiejskiej. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas