Artykuł sponsorowany Czym się kierować podczas wyboru pianki akustycznej?

Czym się kierować podczas wyboru pianki akustycznej?

Skuteczna izolacja akustyczna ścian domów mieszkalnych oraz obiektów użyteczności publicznej to jeden z najważniejszych czynników przesądzających o komforcie użytkowania danego budynku. Do tłumienia hałasów dobiegających z zewnątrz bądź też z sąsiednich pomieszczeń często wykorzystywana jest tzw. pianka akustyczna. Warto dowiedzieć się, czym charakteryzuje się ten materiał oraz jakimi kryteriami należy kierować się przy jego doborze.

 

Pianka akustyczna – charakterystyka i rodzaje

 

Pod pojęciem pianki akustycznej zazwyczaj rozumie się specjalny produkt, do wytworzenia którego standardowo używa się melaminy albo poliuretanu. Wygłuszona za jej pomocą ściana efektywnie zapobiega przedostawaniu się dźwięków o intensywnym natężeniu do wnętrza budynku, gwarantując tym samym domownikom bądź użytkownikom danego obiektu budowlanego komfort pracy i wypoczynku. Wysokiej jakości pianka akustyczna znajduje zastosowanie głównie w domach i budynkach wielorodzinnych usytuowanych w pobliżu ruchliwych ulic i autostrad albo dużych zakładów przemysłowych. Jest ona niezastąpiona także wówczas, gdy w domu funkcjonuje studio nagraniowe albo kino domowe.

Na ogół wyodrębnia się różne rodzaje pianek akustycznych. Wśród najpopularniejszych produktów wymienia się m.in. modele samoprzylepne, które świetnie nadają się do izolowania różnego rodzaju maszyn, samochodów itp. Ciekawym rozwiązaniem jest też pianka akustyczna w sprayu, służąca do tłumienia hałasów wydawanych przez pojazdy. Z kolei w salach tanecznych i kinowych często można zobaczyć tzw. piramidki, które nie tylko efektywnie tłumią pogłos, ale także stanowią piękną ozdobę pomieszczenia.

 
Jak wybrać najlepszą piankę akustyczną?

 

Dobór najlepszej pianki akustycznej zależy od różnych czynników. Za najważniejsze z nich należy uznać właściwości danego materiału. Najwyższej klasy pianka izolacyjna nabyta w renomowanym sklepie, takim jak „JAG” PPH Sp. z o.o., wyróżnia się uniwersalnością zastosowania. Można ją z powodzeniem wykorzystywać zarówno do izolowania pomieszczeń domowych, jak i wnętrz wykorzystywanych w celach komercyjnych. Jest ona lekka i znakomicie pochłania dźwięki. Co więcej, odznacza się także doskonałą izolacyjnością termiczną.

Przy zakupie pianki akustycznej warto zwrócić uwagę również na grubość danego modelu. Im jest ona większa, tym lepiej sprawdza się w roli izolatora akustycznego budynków. Jednak przy wyborze takiego produktu trzeba również mieć na uwadze jego relatywnie wyższą cenę (przynajmniej w porównaniu do cieńszych artykułów).

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas