Materiał Partnera Czym się charakteryzuje beton towarowy i co zawiera się w jego cenie?

Czym się charakteryzuje beton towarowy i co zawiera się w jego cenie?

Bez względu na zakres wykonywanych prac, beton zawsze jest stałym elementem każdego placu budowy. Choć obecnie wykonawcy mogą zetknąć się z jego wieloma często specjalistycznymi odmianami, to za rozwiązanie najbardziej uniwersalne wciąż uchodzi beton towarowy. Wielu ludzi z tym określeniem się spotkało, aczkolwiek wskazanie konkretnych różnić pomiędzy betonem standardowym, nie jest już tak proste. Co zatem warto wiedzieć?

Beton towarowy – co to takiego?


Podstawową równicą pomiędzy betonem towarowym a konwencjonalnym jest sposób wytwarzania. Odmiana towarowa produkowana jest w specjalnie przygotowanych do tego celu węzłach. Sam surowiec powstaje oczywiście z kruszywa, cementu, wody oraz odpowiednio dobranych uszlachetniaczy odpowiedzialnych m.in. za zwiększenie parametrów wytrzymałościowych. W tym jednak przypadku mamy do czynienia z pełnym zautomatyzowaniem procesu produkcji. Sprawia to, że uzyskany beton każdorazowo charakteryzuje się identycznymi właściwościami, co jest niezwykle ważne z technologicznego punktu widzenia.

Beton towarowy charakteryzuje się dużą odpornością oraz plastycznością. Nie bez znaczenia są również niskie koszty jego wytworzenia oraz ogromna uniwersalność zastosowania. Betony tego typu z powodzeniem wykorzystuje nie tylko w przypadku budowy najistotniejszych elementów konstrukcyjnych takich jak fundamenty, ale także podczas budowy dróg. Ze względu na swoją dużą wytrzymałość beton towarowy stanowi doskonały surowiec na wszelkiego rodzaju elementy nośne. Co jeszcze warto wiedzieć?

Beton towarowy a jego cena


Inwestorzy, którzy rozważają zakup betonu towarowego, muszą wiedzieć o jednej bardzo istotnej sprawie. Choć sam materiał charakteryzuje się znacznie lepszą jakością od tego uzyskiwanego w ręcznej betoniarce na placu budowy, to na pierwszy rzut oka cena za oba produkty wydaje się dość zbliżona. Niemniej w przypadku betonu towarowego trzeba liczyć się z pewnymi opłatami dodatkowymi, które jednak nie mają prawa spowodować, iż zrezygnuje się z chęci zakupu. Mowa tutaj przede wszystkim o kosztach  transportu, które wynoszą około 3,50 zł/km oraz pracy pompy, która dostarcza beton we wskazane przez wykonawców miejsce. Tutaj opłata wynosi około 30 zł za metr sześcienny.

Aby zagwarantować sobie obsługę na najwyższym poziomie, warto skorzystać z oferty przygotowanej przez samych wytwórców betonu towarowego takich jak firma Posbet. To właśnie tutaj wszyscy zainteresowani mogą liczyć na obsługę kompleksową, w której skład wchodzi zarówno wykonanie precyzyjnej wyceny, jak i punktualny transport wprost we wskazane miejsce. Gwarancją najwyższej jakości betonu są posiadane przez firmę certyfikaty oraz zaświadczenia.

Opracowanie:

Posbet Sp z o.o.

Sulechów , Łochowska 5

Podziel się