Artykuł sponsorowany Czym są klimatyzatory typu INVERTER?

Czym są klimatyzatory typu INVERTER?

O klimatyzatorach typu INVERTER mówi coraz większa liczba deweloperów nieruchomościowych, pracowni instalatorstwa chłodniczego, a także inwestorów prywatnych. Dzieje się tak m.in. za sprawą regulacji Unii Europejskiej, która zakłada powolne wykluczenie z rynku klimatyzatorów konwencjonalnych, nadmiernie szkodzących środowisku naturalnemu. W sprzedaży dostępne mają zatem być tylko urządzenia typu INVERTER, które zalicza się do technologii energooszczędnych oraz proekologicznych.

Innowacyjny system pracy inwerterów

Obecnie na rynku można znaleźć klimatyzatory konwencjonalne oraz inwerterowe w wersji split. W obu przypadkach systemu oparte są o podłączenie kilku jednostek wewnętrznych do jednego agregatu zewnętrznego. Na tym największe podobieństwa się kończą. Praca klasycznych urządzeń jest całkowicie odmienna od klimatyzatorów typu INVERTER.

W pierwszej technologii klimatyzatory włączają się, regulują temperaturę w pomieszczeniu, a następnie ponownie wyłączają się, działając jednak w trybie czuwania. Taki system ma przy tym dwie wady. Przede wszystkim każdorazowe uruchamianie się urządzenia wymaga zużycia dużej ilości prądu. Dodatkowo temperatura w pomieszczeniu stale się waha – niemożliwe jest utrzymanie jej na jednym równym poziomie.

To gwarantuje właśnie praca klimatyzatora w typie INVERTER. Sprzęty te cechują się płynną regulacją temperatury wnętrz bez konieczności ciągłego włączania i wyłączania. Sprężarka i inwerter działają zatem na innych zasadach, pobierając mniej energii i gwarantując lepsze parametry powietrza w pomieszczeniach. O szczegóły pytać warto specjalistów z pracowni monterskich takich jak MAD-TECH. To one wdrażają technologie inwerterowe w biurach, domach, mieszkaniach czy sklepach.

Zalety klimatyzatorów typu INVERTER

Klimatyzatory typu INVERTER przede wszystkim można zaliczyć do urządzeń proekologicznych. Stała i równa praca nie tylko bowiem pozwala na osiągnięcie wysokiej energooszczędności, ale także zapewnia niskie zużycie czynnika chłodniczego.

Brak skoków temperaturowych jest również pozytywne dla czystości urządzenia, w którego filtrach oraz na tacach ociekowych nie namnażają się duże ilości niebezpiecznych dla człowieka mikroorganizmów. Klimatyzatory typu INVERTER są dzięki temu coraz częściej porównywane do rekuperatorów odzysku ciepła, które oprócz energooszczędności zapewniają we wnętrzach nieskazitelnie czyste powietrze. Urządzenia inwerterowe często wyposażone są w filtry bio, filtry fotokatalityczne oraz w filtry HEPA.

Dużą zaletą klimatyzatorów inwerterowych jest również ich wysoka moc zapewniająca odpowiednią wydajność również w systemie multi split. Urządzenia są ciche, bezawaryjne i w pełni zautomatyzowane. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas