Artykuł sponsorowany Czym powinna charakteryzować się dobra hala namiotowa?

Czym powinna charakteryzować się dobra hala namiotowa?

Hale namiotowe od kilku lat są coraz chętniej wybierane przez przedsiębiorców, poszukujących trwałych i nisko budżetowych obiektów magazynowych, produkcyjnych czy usługowych. Mimo relatywnie niskich kosztów budowy są one bardzo trwałe i mogą być użytkowane przez cały rok. Natomiast mobilna konstrukcja pozwala na szybki demontaż hali i przeniesienie jej w nowe miejsce. Sprawdźmy zatem jakie cechy powinna posiadać dobra hala namiotowa?

 

Jak powstają hale namiotowe?

 

Każda hala namiotowa, zbudowana jest z konstrukcji nośnej oraz powłoki zewnętrznej. Konstrukcja nośna powstaje z profili stalowych, zabezpieczonych technologią cynkowania ogniowego. Dzięki temu szkielet hali jest odporny na korozję i może być użytkowany przez wiele lat. Z kolei na powłokę zewnętrzną hali, w zależności od jej przeznaczenia składają się pokrycie dachu oraz obudowa ścian.

 Planując zatem budowę tego typu obiektu, najlepiej zlecić to firmie mającej doświadczenie w projektowaniu i budowie hal namiotowych. Jedną z nich jest firma Glob-Stal Sp. z o.o. z siedzibą w Siedlcach, oferująca kompleksową obsługę w tym zakresie. Firma do produkcji hal namiotowych używa wysokiej jakości materiałów od renomowanych producentów. Pokrycia dachowe wykonywane są z plandeki PCV o właściwościach ognioodpornych, potwierdzonych odpowiednimi certyfikatami. Natomiast ściany hali, powstają z plandeki PCV lub blachy trapezowej. W przypadku hal całorocznych wymagających ocieplenia wykorzystuje się płyty warstwowe z warstwą termoizolacyjną.

 

Gdzie znajdują zastosowanie hale namiotowe?

 

Hale namiotowe wykorzystywane są w wielu branżach. W rolnictwie pełnią funkcję m.in. magazynów, suszarni, czy obiektów garażowych dla maszyn rolniczych. Często w takich obiektach funkcjonują usługi np. myjnie samochodowe, ujeżdżalnie koni, różnego rodzaju targi i wystawy. Przy właściwym zaprojektowaniu mogą też posłużyć jako hale produkcyjne, dla niektórych gałęzi przemysłu.

Wybierając hale namiotowe, powinno się dokładnie przeanalizować ich parametry techniczne, ponieważ mają one istotny wpływ nie tylko na okres eksploatacji obiektu, ale także komfort jego użytkowania. Szczególną uwagę należy zwrócić na rodzaj konstrukcji, gdyż to on w dużym stopniu decyduje o kwestiach bezpieczeństwa. Wpływa także na szczelność powłok, a to w przypadku hal izolowanych, przekłada się na koszty ogrzewania. Warto też sprawdzić mobilność hali, czyli czas potrzebny na jej montaż i demontaż, zwłaszcza gdy hala będzie często zmieniała swoją lokalizację.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas