Artykuł sponsorowany Czym należy kierować się przy zakupie zewnętrznego kojca dla psa?

Czym należy kierować się przy zakupie zewnętrznego kojca dla psa?

Pies to nie tylko najlepszy przyjaciel człowieka. Bardzo często zwierzę traktowane jest również jako strażnik posesji. Szczególnie dobrze nadają się do tego takie rasy jak owczarek niemiecki, rottweiler czy doberman. Naszemu pupilowi trzeba jednak zapewnić odpowiednie warunki do życia. Zwłaszcza jeśli zwierzę rzadko przebywa w domu lub nie ma do niego wstępu. Idealnym schronieniem będzie wówczas kojec. Co warto wiedzieć przed jego zakupem?

Kojec – charakterystyka

Kojec to ogrodzenie, które stawia się poza domem w dowolnym miejscu na działce. Zwykle przebywają w nim psy, które hodowane są na zewnątrz. Kojec powinien być wykonany z trwałych materiałów wysokiej jakości. Najlepiej sprawdzą się konstrukcje stalowe. Szczególną uwagę warto zwrócić na kojce wykonane z ocynkowanych kątowników zwijanych lub profili zgrzewanych, które dostępne są w ofercie firmy Konstal Sp. z o. o.

Technologia produkcji zapewnia kojcowi stabilność i wytrzymałość. Cela prezentuje się estetycznie i jest odporna na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Jeżeli chodzi o podłoże, to psy, które będą spędzać w kojcu większą część dnia, powinny mieć kontakt z ziemią. Wybetonowanie kojca lub montaż drewnianego podłoża nie jest wskazany. W przypadku pupili, które z celi będą korzystać okazjonalnie, możemy pozwolić sobie na takie rozwiązanie.

Jaki rozmiar kojca będzie odpowiedni?

Rozmiar kojca musi być dostosowany do wielkości psa oraz ilości zwierząt, które będą wspólnie zajmować jedną przestrzeń. Weterynarze zalecają, by:

  • psy poniżej 50 cm w kłębie dysponowały kojcem nie mniejszym niż 9 m2,

  • psy między 51 a 65 cm w kłębie miały do dyspozycji celę o powierzchni nie mniejszej niż 12 m2,

  • psy powyżej 65 cm w kłębie mieszkały w kojcu nie mniejszym niż 15 m2.

Jeśli w jednym kojcu ma mieszkać więcej niż jedno zwierzę, powierzchnia celi powinna zostać zwiększona o 4 m2 na osobnika. Pamiętajmy, że pies nie może spędzać w kojcu całego dnia. Należy mu zapewnić przynajmniej dwa długie spacery każdej doby.

Co musi znaleźć się w kojcu?

Jeśli pies ma przebywać w kojcu tylko na czas przyjazdu gości lub w innych określonych sytuacjach, wystarczy, że w celi znajdzie się miska z wodą, jedzenie i ulubione zabawki. Kiedy jednak kojec ma być głównym schronieniem dla pupila, musimy nieco bardziej postarać się o stworzenie odpowiednich warunków. Przede wszystkim w celi powinna zostać zamontowana buda z dobrą izolacją od podłoża.

Kojec musi być łatwy do utrzymania w czystości. Pomoże w tym system odprowadzający wodę. Deszczówka nie może zalegać w celi psa. Jej wnętrze zawsze musi być suche i wysprzątane. Jeśli kojec znajduje się w nasłonecznionym miejscu, powinien być wyposażony w dach. Ochroni on zwierzę przed słońcem, deszczem i wiatrem. Poza tym utrudni psu ucieczkę.

Opracowanie:

Konstal Sp. z o.o.

Krasne-Lasocice 102

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas