Artykuł sponsorowany Czym charakteryzuje się wyrównywanie terenu? - PHUT Krzysztof Nadobnik

Czym charakteryzuje się wyrównywanie terenu? - PHUT Krzysztof Nadobnik

Niwelacja terenu popularnie nazywana równaniem jest najczęściej wykonywaną pracą przy użyciu koparki. Zwykle przeprowadzana jest przed praktycznie każdego rodzaju robotami budowlanymi. Pozwala uzyskać odpowiednio ukształtowaną działkę, tym samym sprawiając, że staje się ona atrakcyjna, a budowa na jej obszarze – prostsza. Należy wiedzieć, że wyrównywanie terenu wymaga odpowiedniego przygotowania, a sama realizacja odbywa się w dwóch fazach, którymi może zająć się PHUT Krzysztof Nadobnik.

Czym jest niwelacja terenu?

Równanie działki jest sumą działań mających na celu nadanie właściwej formy wyznaczonego terenu. Czynność ta pozwala uzyskać obszar, który umożliwi bezproblemowe przeprowadzenie prac budowlanych. Wyrównanie działki oznacza się dużą efektywnością w przypadku gdy ma w danym miejscu powstać dom, ogród lub parking. Okazuje się, że tereny sprawiające na pierwszy rzut oka wrażenie odpowiednich pod daną inwestycję, mogą wymagać przeprowadzenia prac ziemnych. Brak nierówności czy niewielkich spadków sprawia, że budowa pożądanego obiektu może odbywać się sprawnie i bezpiecznie. Czyli cała działka dzięki odpowiedniemu wyrównaniu terenu może zostać wykorzystana w 100%.

Jak przebiega niwelacja?

Prace związane z równaniem powierzchni powinny być przeprowadzane w dwóch etapach. Pierwszym krokiem jest dokonywanie dokładnych pomiarów. Działania te muszą zostać wykonane przez odpowiednio wykształcone osoby, do których należą przede wszystkim geodeci. Ich podstawową czynnością w tym zakresie jest wyznaczenie właściwych punktów na terenie całej działki. Przeprowadzenie tych prac wymaga stosowania specjalistycznego sprzętu geodezyjnego, ponieważ tylko w ten sposób można utworzyć siatkę wysokościową danego obszaru.

Natomiast drugi etap jest ściśle związany z prowadzeniem fizycznych prac wyrównawczych. Na podstawie uzyskanych informacji na temat nierówności terenu, robotnicy niwelują teren z pomocą odpowiedniego sprzetu. W związku z tym zalecane jest wynajęcie profesjonalnej ekipy, takiej jak PHUT Krzysztof Nadobnik. Duże doświadczenie pracowników oraz doskonałe wyposażenie w sprzęt budowlany sprawiają, że przedsiębiorstwo to wykonuje prace ziemne na wysokim poziomie.

Czy do niwelacji terenu wymagane jest zezwolenie?

Jak wiadomo część prac budowlanych nie może się odbyć bez zdobycia właściwego pozwolenia. W przypadku wyrównywaniu terenu działki, czynności te nie zostały jeszcze dokładnie określone. Choć według definicji i prawa budowlanego niwelacja terenu należy do działań budowlanych, to realizacja tego rodzaju robót nie potrzebuje pozwolenia wystawionego przez urzędnika. Zakres takich prac obejmuje w szczególności ukształtowanie terenu według wymagań i oczekiwań właściciela. Najlepszym rozwiązaniem jest niwelacja takiego typu, która umożliwia pozyskać działkę w całości gotową i przeznaczoną do stawiania budynków czy układania drogi. Dlatego też, gdy pojawia się potrzeba uzyskania równego terenu, warto sprawdzić ofertę firm budowlanych ukierunkowaną na ten typ prac.

Siedziba Przedsiębiorstwa handlowo-usługowo-transportowego Krzysztofa Nadobnika mieści się w Kościanie, w województwie wielkopolskim. Firma specjalizuje się w usługach związanych z budownictwem, takich jak: 

  • wyburzenia i rozbiórki budynków, 

  • prace ziemne, 

  • wywóz gruzu, 

  • prace drogowe i torowe, 

  • wynajem sprzętu budowlanego. 

Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje oraz inwestuje w nowoczesny sprzęt budowlany. Dzięki temu może oferować swoim klientom jednocześnie bezpieczne i atrakcyjne cenowo rozwiązania.

Opracowanie:

Krzysztof Nadobnik PHUT

Kościan , Ogrodowa 1A

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas