Artykuł sponsorowany Czym charakteryzują się ogrody zimowe?

Czym charakteryzują się ogrody zimowe?

Ogród zimowy powiększa powierzchnię użytkową domu oraz stanowi doskonałą ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jednocześnie pozwalając jego użytkownikom na bliższy kontakt z naturą i całoroczny relaks, dlatego jest to motyw chętnie wykorzystywany projektantów budynków, wnętrz i ogrodów. Szeroki wybór materiałów i sposobów łączeń systemów aluminiowych pozwala na tworzenie trwałych i odpornych na warunki atmosferyczne konstrukcji.

Czy warto inwestować w ogród zimowy?

Na początek wyjaśnijmy, czym konkretnie jest ogród zimowy, ponieważ często bywa on mylony z oranżerią, która jest oddzielnym budynkiem. Ogród zimowy może być natomiast zaaranżowany z już istniejącego tarasu bądź dobudowany do bryły domu, ale ze stałym połączeniem. Cechą charakterystyczną tego rodzaju konstrukcji są duże przeszklenia mogące obejmować nie tylko ściany, ale i dach. Ogrody zimowe mogą więc służyć jako dodatkowa jadalnia lub salon oraz pełnić funkcję relaksacyjną. Szeroki i otwarty dostęp do światła słonecznego zapewnia natomiast doskonałe warunki do rozwoju roślin, które zimą powinny być przechowywane wewnątrz domu. Wyjątkowa konstrukcja ogrodu zimowego pozwala także na hodowlę gatunków o podwyższonych wymaganiach w zakresie temperatury czy nasłonecznienia.

Ogród zimowy, podobnie jak oranżeria, może być zbudowany na konstrukcji aluminiowej. Ważne, aby system łączeń poszczególnych elementów był solidny, gdyż zapewnia to odpowiednią stabilność konstrukcji i bezpieczeństwo użytkowania. Poszczególne elementy budowli powinny być także zgodne z normami technicznymi, dlatego projektując ogród zimowy dla klienta lub na użytek własny, warto korzystać z asortymentu sprawdzonych producentów i dostawców.

Z kim współpracują biura projektowe i architektoniczne?

W realizacji ogrodów zimowych kluczową rolę odgrywa jakość komponentów, które zostaną użyte do wykonania zlecenia. To ona przyciąga klienta, dlatego biura projektowe i architektoniczne chętnie nawiązują współpracę z doświadczonymi dystrybutorami gotowych systemów aluminiowych. Firma Francuskie Systemy Aluminiowe zajmuje się sprzedażą kompletnych systemów aluminiowych do produkcji ogrodów zimowych. W asortymencie można znaleźć kompleksowy wachlarz elementów niezbędnych do stworzenia urokliwego zakątka, takich jak systemy dachowe, okienne i drzwiowe, pergole, systemy przesuwne i dekoracyjne oraz profile ozdobne. Konstrukcje oparte o systemy aluminiowe flandria można dostosować do dowolnej konfiguracji, stylu oraz potrzeb inwestora.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas