Artykuł sponsorowany Czym charakteryzują się korki pneumatyczne zatykające i przepływowe?

Czym charakteryzują się korki pneumatyczne zatykające i przepływowe?

Rozmaite prace kanalizacyjne wymagają zastosowanie różnych urządzeń, które umożliwią ich wykonanie. Bardzo często zachodzi potrzeba zablokowania rur i studzienek kanalizacyjnych, aby np. było możliwe wykonanie prac konserwacyjnych lub czynności naprawczych. Wtedy niezastąpione są korki pneumatyczne. Czym konkretnie są te urządzenia, a także, do jakich zadań się je wykorzystuje?

Korki pneumatyczne zatykające – charakterystyka i zastosowanie

Pneumatyczne korki zatykające stworzone są z wielowarstwowego materiału kauczukowego, który wyróżnia się wysoką odpornością na działanie rozmaitych czynników. Dodatkowo mogą być one wzmocnione stalowym lub kevlarowym kordem. Wielowarstwowa struktura pozwala na rozciągliwość średnicy korka nawet do 100%, a także chroni przed rozszerzalnością liniową. Korki tego typu mogą być wykorzystywane w zakresie temperatur od -55 do 85 stopni Celsjusza. Zatykające korki pneumatyczne można napełniać z butli sprężonego powietrza 200 lub 300 bar, a także z sieci stacjonarnej sprężonego powietrza, z kompresora budowlanego, z urządzeń służących do pompowania opon czy z powietrznej pompki.

Pneumatyczne korki zatykające wykorzystuje się m.in. do uszczelniania rur ściekowych w trakcie przeprowadzania ich konserwacji lub napraw. Poza tym są przydatne w czasie czyszczenia rur ściekowych, a także ich kontrolowania i naprawiania, a ich zadaniem jest zabezpieczanie rur przed przedostawaniem się ścieków do instalacji. Takie produkty są również przydatne, gdy zachodzi konieczność zbadania szczelności rurociągów. Wykorzystując produkty wypożyczane przez przedsiębiorstwo Mash Korek z Pruszowic w województwie dolnośląskim, możemy w szybki sposób zamknąć rury i studzienki kanalizacyjne. Warto także podkreślić, że korki pneumatyczne zatykające wyróżniają się elastycznością i mocną konstrukcją, dzięki czemu są trwałe, a ich obsługa nie jest problematyczne.

Charakterystyka i zastosowanie przepływowych korków pneumatycznych

Pneumatyczne korki przepływowe, podobnie jak zatykające, zbudowane są z wielowarstwowego kauczukowa tego materiału, który może być wzmocniony stalowych lub kevlarowym kordem, dzięki czemu są one wysoce odporne na wielu czynników. Wewnętrzne rury przepływowych korków wykonane są z polietylenu. Te produkty również mogą pracować w temperaturze od -55 do 85 stopni Celsjusza, a ich struktura pozwala na rozciągliwość średnicy do 100% i chroni przed rozszerzalnością liniową.

Przepływowe korki pneumatyczne umożliwiają szybkie zamknięcie studzienki kanalizacyjnej oraz rur. Dodatkowo można je stosować z adapterem obejściowym, który pozwala na boczne przeprowadzenie cieczy lub z adapterem kontrolnym umożliwiającym sprawdzenie szczelności przewodów rurowych. Korki pneumatyczne przepływowe wykorzystuje się podczas tworzenia odcinków objętościowych, w trakcie rekonstrukcji uszkodzonych rur, a także podczas prób szczelności przeprowadzanych zgodnie z normą PN-EN 1610 z zastosowaniem wody lub sprężonego powietrza. Dodatkowo stosuje się je przy kontrolowanym upuszczaniu i spiętrzaniu wody.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas