Artykuł sponsorowany Czy wykładzina dywanowa sprawdzi się w pokoju dziecięcym?

Czy wykładzina dywanowa sprawdzi się w pokoju dziecięcym?

Aranżacja pokoju dziecięcego jest bardzo ważna. Śliska podłoga stanowi niebezpieczeństwo dla najmłodszych – mogą się np. poślizgnąć. Warto zdecydować się na dywan lub wykładzinę dywanową, która ma wiele zalet. Urządzając pokój dziecięcy, należy pamiętać o tym, że ma stanowić azyl i przyjemną przestrzeń, pełną zabawy dla malucha. Dobrze dobrana, kolorowa wykładzina dywanowa powinna sprawdzić się w takim pomieszczeniu. Czym charakteryzuje się takie tekstylne pokrycie podłogowe?

Zalety wykładzin dywanowych w pokoju dziecięcym

Wykładziny dywanowe wcale nie stanowią gorszej alternatywy dla dywanów. Niektórzy uważają je za mniej eleganckie i zwyczajne. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wyklejanie podłóg wykładzinami dywanowymi było powszechnie stosowane. Owe elementy nie powinny mieć złej sławy. Pasują idealnie do pokoju dziecięcego. Mają wiele zalet. Przede wszystkim wykonane są z miękkiego, przytulnego w dotyku materiału. Wersje dla najmłodszych przedstawiają często puzzle, szachy, tory samochodowe – takie rozwiązanie daje dziecku motywacje do kreatywnej zabawy.

Wykładziny dywanowe wyróżniają się stosunkowo niskimi kosztami – w porównaniu z innymi materiałami podłogowymi. To ekonomiczne rozwiązanie. Wypełniają one całą powierzchnię podłogi. Nie pozostawiają wolnych, chłodnych i śliskich przestrzeni. Ponadto nie pozostawiają krawędzi, o które można się zaczepić. Miękka powierzchnia wykładziny dywanowej chroni dziecko, amortyzuje wszelkie upadki i wycisza odgłosy rzucanych przedmiotów. Można je trwale umocować do podłogi – to eliminuje ryzyko przesuwania się wykładziny podczas biegania.

Firma NIKKON od wielu zajmuje się sprzedażą i montażem wykładzin (np. dywanowych), elastycznych i tekstylnych pokryć podłogowych. Usługi są świadczone zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom.

Wady wykładziny podłogowej

Istnieje też kilka wad wykładziny dywanowej. Nie można jej wyczyścić tak, jak dywanu – zdjąć z podłogi, wyprać, zanieść na trzepak. To powoduje, że trudno utrzymać ją w idealnej czystości. Ponadto, jeśli jej się nie pielęgnuje, wykładzina kumuluje zapachy, brud i kurz (może być niedobra dla alergików). Eksperci uznają, że powinna być wymieniana co 5 lat.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas