Artykuł sponsorowany Czy warto zdecydować się na montaż rekuperacji?

Czy warto zdecydować się na montaż rekuperacji?

Z roku na rok rekuperacja staje się coraz popularniejsza i wiele osób decyduje się na zastosowanie jej w domu jednorodzinnym. To nie tylko doskonały sposób na odzyskiwanie energii, ale również zawsze świeże powietrze we wnętrzu twojego domu. Na czym dokładnie polega rekuperacja, kto zajmie się jej profesjonalnym montażem i jakie są największe zalety tego rozwiązania?

Na czym polega rekuperacja?

Działanie rekuperatora jest proste. Do urządzenia trafia świeże powietrze z zewnątrz oraz zużyte powietrze z zanieczyszczeniami bytowymi, takimi jak roztocza, bakterie, wirusy, kurz lub dwutlenek węgla. Następnie rekuperator filtruje je i dostarcza do wnętrza domu świeże i czyste powietrze, a wszelkie zanieczyszczenia są odprowadzane na zewnątrz. To o wiele lepsze rozwiązanie niż przenośne urządzenia filtrujące, które nie tylko nie odzyskują energii, ale też nie są tak wydajne. Żeby rekuperator funkcjonował we właściwy sposób, konieczny jest jego profesjonalny montaż, dlatego warto skorzystać z usług specjalistów np. firmy Admar, która ma na swoim koncie wielu zadowolonych klientów.

Jakie są zalety tego rozwiązania?

Rekuperacja ma wiele zalet, które sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na jej montaż. Wśród najważniejszych można wymienić:

  • wymiana zużytego powietrza na czyste,
  • zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku,
  • dokładne filtrowanie zanieczyszczeń bytowych,
  • niewielkie zużycie energii elektrycznej,
  • automatyka (działa niemal zupełnie bezobsługowo),
  • niezależność od warunków atmosferycznych,
  • możliwość regulowania intensywności.

W przeciwieństwie do innych tego typu urządzeń (np. klimatyzatorów) rekuperacja działa nawet przy otwartych oknach. Pamiętaj, że mimo bezobsługowego funkcjonowania – konieczne jest zlecanie regularnych przeglądów serwisowych.

Dlaczego ważna jest konserwacja?

Rekuperator cały czas filtruje zanieczyszczone powietrze, dlatego też wymaga systematycznego czyszczenia oraz wymiany filtrów. W przeciwnym razie nie będzie funkcjonował we właściwy sposób. Jeśli prawidłowo zadbasz o czystość rekuperatora, możesz mieć pewność, że powietrze w Twoim domu będzie zawsze świeże i pozbawione wszelkich zanieczyszczeń. Docenią to zwłaszcza alergicy i astmatycy, dla których jakość powietrza ma ogromne znaczenie! W dzisiejszych czasach skład powietrza pozostawia wiele  do życzenia, zwłaszcza w pobliżu większych miast oraz terenów przemysłowych. Nawet przewietrzenie domu niewiele daje, gdyż problemem nie są wyłącznie zanieczyszczenia bytowe, ale również wszystko to, co trafia do atmosfery z fabryk i urządzeń emitujących spaliny.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas