Artykuł sponsorowany Czy warto zainwestować w nagrobek z marmuru?

Czy warto zainwestować w nagrobek z marmuru?

Wybór nagrobka to niełatwa sprawa. Bierzemy pod uwagę różne kwestie: wygląd, trwałość, odporność na czynniki zewnętrzne, a także gust zmarłego. Coraz częściej jednak, zamiast tradycyjnego granitu, wybieramy pomniki z marmuru. Marmur to kamień pochodzący z dna oceanu, jest więc miększy, niż granit. Mimo to uchodzi za materiał ekskluzywny. Widywany jest nie tylko na cmentarzach, ale również w domach, gdzie stworzone z marmuru, na przykład, parapety ozdabiają wnętrze. 

Dlaczego nagrobki z marmuru stają się coraz popularniejsze?

Marmurowe nagrobki cieszą się coraz większą popularnością głównie z uwagi na ich walory estetyczne. Z wykorzystaniem tego materiału możliwe jest stworzenie pomnika wyjątkowo eleganckiego i efektownego. Mamy tu do wyboru różne opcje kolorystyczne, przez co nagrobek zyskuje na oryginalności. W ostatnim czasie odchodzi się od ciemnych barw płyty - często wybierane są jasne odcienie, takie, jak beż czy szarość. 

Jednakże, aby marmurowy nagrobek zachował swoją prezentację na długie lata, należy zadbać o jego regularną pielęgnację. Szczególnie w przypadku jasnego koloru, gdyż wtedy zabrudzenia oraz zarysowania są od razu widoczne. Do czyszczenia powinniśmy używać ciepłej wody oraz wyłącznie niejonowych środków czyszczących. Wybierajmy również miękkie akcesoria, na przykład ściereczki. W żadnym wypadku nie stosujmy szorstkich szczotek lub skrobaczek, gdyż możemy wtedy uszkodzić pomnik i doprowadzić do pojawienia się zarysowań. Po wyczyszczeniu należy dokładnie wytrzeć nagrobek, aby uniknąć powstania nieestetycznych smug. 

Na co warto zwrócić uwagę?

Należy pamiętać o tym, że marmur jest materiałem mniej trwałym, niż granit. To również kamień dużo bardziej podatny na uszkodzenia mechaniczne oraz mniej odporny na czynniki atmosferyczne. Jeżeli nie zadbamy o właściwą i częstą pielęgnację, to bardzo szybko ulegnie szkodliwemu wpływowi czasu. W sytuacjach, gdy nie jesteśmy w stanie zapewnić nagrobkowi regularnego czyszczenia, warto zastanowić się nad pomnikiem z granitu. Pod względem trwałości materiał ten zdecydowanie wygrywa.

W razie potrzeby, zawsze możemy skorzystać z profesjonalnej pomocy – na przykład specjalistów z Pracowni kamieniarskiej Arbor Lapis, oferującej pomniki wykonywane z kamieni o najwyższej jakości. Firma, która posiada w swojej ofercie różne rodzaje nagrobków, jest najlepszym źródłem informacji, gdyż pracownicy wskażą nam najodpowiedniejsze w naszym przypadku rozwiązanie. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter