Artykuł sponsorowany Czy warto samodzielnie kłaść płytki?

Czy warto samodzielnie kłaść płytki?

Układanie płytek nie jest łatwym zadaniem. Wręcz przeciwnie, wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także zdolności manualnych. I choć samodzielne kafelkowanie z pewnością będzie rozwiązaniem tanim, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jakie błędy są najczęściej popełniane przez amatorów i komu warto zlecić układnie płytek, aby mieć pewność, że prace zostaną wykonane estetycznie?

Najczęstsze błędy

Samodzielne układanie płytek jest ryzykowne i może doprowadzić nie tylko do stworzenia nierównego podłoża, ale też zniszczenia cennych materiałów. Osoby, które decydują się na samodzielne eksperymenty, zwykle kierują się oszczędnością.

Najczęstsze błędy popełniane przez amatorów to przede wszystkim:

  • Źle przygotowane podłoże – powinno być wyrównane i przede wszystkim czyste. Wszelkiego rodzaju tłuszcze, pyły i zabrudzenia mogą zmniejszać przyczepność kleju.
  • Nieprawidłowo nakładana zaprawa – nie powinno się jej oszczędzać, ale też nie wolno nakładać zbyt obficie. Za cienka warstwa zaprawy powoduje odklejanie się płytek lub pękanie, natomiast zbyt obfita mniejsza odporność na nacisk i może powodować nierówności.
  • Źle wymieszana zaprawa – każdy produkt powinien być rozrabiany według zaleceń producenta.
  • Brak krzyżyków dystansowych – szczeliny będą nierównej wielkości, co zdecydowanie psuje estetykę.
  • Nieodpowiednie fugowanie – nie wolno fugować płytek przed całkowitym wyschnięciem kleju.

Jednym z najważniejszych etapów układanie płytek jest przygotowanie odpowiedniego planu. Niestety, większość amatorów pomija ten krok, przez co płytki zostają położone w sposób niechlujny i po prostu wyglądają źle.

Komu zlecić kafelkowanie?

Najlepszym sposobem na estetycznie położone płytki jest zlecenie ich układania profesjonaliście, który posiada wiedzę oraz zdolności manualne i potrafi odpowiednio je wykorzystać. Usługi związane z kafelkowaniem oferuje między innymi firma wykończeniowo-remontowa prowadzona przez Sławomira Najgebaurea, która funkcjonuje na terenie województwa łódzkiego, a jej główna siedziba znajduje się w miejscowości Kodrań.

Korzystając z usług doświadczonego specjalisty – wbrew pozorom – można bardzo dużo zaoszczędzić. Jest on w stanie wyliczyć odpowiednią ilość materiałów i użyć tylko tyle, ile jest konieczne. Samodzielne układanie płytek bardzo często kończy się po prostu ich zniszczeniem i koniecznością zastosowania wielu poprawek. Płytki ceramiczne to podłoga trwała i odporna na eksploatację. Powinna służyć przez wiele lat, dlatego warto zadbać o to, aby bardzo dobrze się prezentowała.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas