Materiał Partnera Czy warto mieć alarm w domu? Jaki alarm wybrać?

Czy warto mieć alarm w domu? Jaki alarm wybrać?

Bezpieczeństwo mienia to dla wielu osób rzecz priorytetowa. Można je zapewnić na różne sposoby, a jednym z nich jest zakup i montaż alarmu w domu. Niejednokrotnie już sama informacja o tym, że obiekt jest chroniony alarmem, wystarczy, aby odstraszyć potencjalnych złodziei. Świadomość tego, że dom jest wyposażony w instalację alarmową, pozwoli spać spokojnie podczas nieobecności domowników.

Alarm w domu - zalety

Największą korzyścią, jaką daje montaż alarmu w domu, jest poczucie bezpieczeństwa. Dzięki niemu wyjazd urlopowy, weekendowy, czy jakakolwiek nieobecność w domu nie jest źródłem trosk o swoje mienie. Co ważne systemy alarmowe są obecnie znacznie tańsze niż jeszcze kilka lat temu, dzięki czemu nie są już luksusem dostępnym dla nielicznych. Instalacja alarmowa może objąć swym zasięgiem cały dom, a sygnał dźwiękowy włącza się już przy próbie otwarcia drzwi, okien lub innych zamknięć. Warto jeszcze dodać, że złodziej nie ma możliwości zniszczenia alarmu, w przeciwieństwie do kamer w systemie monitoringu montowanych na zewnątrz budynku.

Rodzaje alarmów do domu

Wśród różnych rozwiązań osoby zainteresowane mają do wyboru trzy główne opcje:

  • System alarmowy SSWiN (System Sygnalizacji Włamania i Napadu). System wykrywa obecność osoby nieuprawnionej, a także próbę wtargnięcia na teren chroniony, np. próbę otwarcia okien, drzwi lub innych zamknięć. Daje też możliwość włączenia dodatkowych funkcji, dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika. Ogranicza przy tym do minimum występowanie fałszywych alarmów.
  • System alarmowy bezprzewodowy. Największą zaletą tego typu systemu jest fakt, że jego montaż nie wymaga położenia instalacji w ścianie, a więc prac remontowych. Jest to więc dobre rozwiązanie dla osób, które w najbliższym czasie nie planują remontu. Niestety urządzenia bezprzewodowe można łatwo zakłócić, a zabezpieczenie ich przed zakłóceniami wiąże się z dodatkowym wydatkiem.

Oprócz dwóch powyższych systemów osoba zainteresowana montażem alarmu może wybrać zwykły system alarmowy, który co prawda nie oferuje dodatkowych funkcji, jak na przykład podłączenie do monitoringu, lecz niezawodnie spełnia swoje podstawowe zadanie wykrywania intruzów.

Montaż alarmu - komu warto zlecić?

Każdy system alarmowy powinien być zainstalowany przez profesjonalistów. Najlepiej wybrać do tego firmę z doświadczeniem, taką jak Usługi Teletechniczne I Budowlane Techbud Hubert Lewartowski z Wyszkowa (województwo mazowieckie). Firma od lat zajmuje się usługami instalatorskimi, a oferta obejmuje m.in.: instalacje alarmowe, elektryczne, monitoringu/telewizji przemysłowej CCTV, sieci komputerowe, domofony, wideodomofony, instalacje inteligentnego budynku. Każdy z klientów może liczyć na najwyższą jakość wykonania zlecenia, terminowość, fachowe doradztwo i atrakcyjne ceny.

Opracowanie:

Podziel się