Materiał Partnera Czy w domu warto zamontować klimatyzację?

Czy w domu warto zamontować klimatyzację?

Obecnie domy jednorodzinne buduje się w taki sposób, by były one jak najbardziej energooszczędne i jednocześnie wygodne w użytkowaniu. Wiąże się to również z osiąganym przez domowników komfortem termicznym. Trudno go jednak osiągnąć w pomieszczeniach pozbawionych nowoczesnej klimatyzacji, która wciąż jednak wzbudza sporo wątpliwości wśród inwestorów. Czy warto zamontować ją w domu?

Zalety posiadania klimatyzacji w domu

Sprawnie zamontowana klimatyzacja pozwala skutecznie schłodzić wnętrza. To jej główna zaleta, dla której inwestorzy decydują się na instalację takiego układu w swoim domu. Komfort termiczny na wysokim poziomie niezależnie od warunków panujących na zewnątrz to ogromne udogodnienie wpływające na jakość życia w budynku. Jeśli zdecydujemy się na montaż nowszej jednostki wewnętrznej, będzie ona w stanie kontrolować także poziom wilgotności w danym pomieszczeniu, dopasowując go do oczekiwanych wartości.

Dzięki klimatyzacji w domu możemy zatem zapewnić sobie możliwość efektywnego ochłodzenia wnętrz, ale też dostępu do świeżego powietrza. Wszystko to sprawia, że coraz więcej inwestorów wybiera tego typu układ zarówno do wznoszonego dopiero budynku mieszkalnego, jak i skonstruowanych już obiektów. Z powodzeniem można w klimatyzację wyposażyć bowiem również kilkunasto- czy nawet kilkudziesięcioletni dom. Warto to zrobić – przede wszystkim dla osiąganego komfortu termicznego. Na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę przy montażu?

Jakie są etapy montażu klimatyzacji w domu?

Jeśli zdecydujemy się zatem na zainstalowanie klimatyzacji, zwróćmy uwagę na parametry jednostki wewnętrznej. Urządzenia tego typu są dostosowane do konkretnych typów eksploatacji, dysponując m.in. różną mocą. Klimatyzatory dobrze jest dobrać ze specjalistą, który zajmie się jednocześnie ich montażem w naszym domu. Usługi w tym zakresie świadczy firma 4M Marcin Supiński. Jest ona w stanie umieścić klimatyzator w miejscu wybranym przez inwestora, ale doradzi także w kwestii najlepszego położenia dla jednostki wewnętrznej.

Zanim jednak klimatyzator znajdzie się na ścianie, konieczne jest przygotowanie miejsca pod niewielkich rozmiarów rurki. To właśnie za ich pomocą następować będzie pobieranie świeżego powietrza bezpośrednio z jednostki zewnętrznej. Ważnym elementem montażu klimatyzacji jest sprawdzenie szczelności i drożności całego układu. Pierwsze uruchomienie pozwoli zapoznać się z urządzeniem domownikom, a specjalista wskaże możliwości klimatyzatora oraz jego najbardziej efektywne ustawienia.

Opracowanie:

4M Marcin Supiński

Łosiów , Główna 113 lok. 5

  • tel. 502 173 212

Podziel się