Materiał Partnera Czy panele szklane sprawdzą się w kuchni?

Czy panele szklane sprawdzą się w kuchni?

Kuchnia to pomieszczenie, gdzie stawia się przede wszystkim na funkcjonalność. Tak było przynajmniej do niedawna. Obecnie jednak inwestorzy oczekują czegoś znacznie więcej. Mowa tutaj oczywiście o estetyce, która powinna iść w parze ze wszelkimi standardami użytkowymi. Aby osiągnąć ten cel, trzeba zdecydować się na wykorzystanie odpowiednich materiałów. Doskonałym przykładem są tutaj panele szklane. Co warto o nich wiedzieć?

Gdzie najlepiej zastosować panele?


Z racji swoich cech charakterystycznych panele szklane powinny być zamontowane przede wszystkim w najbliższym otoczeniu przestrzeni roboczej, czyli w miejscach, w których przygotowywane są posiłki. Rozwiązanie takie zapewni użytkownikowi wiele praktycznych korzyści. Jakich konkretnie? W sytuacji, w której panel znajdzie się tuż za kuchenką, nie trzeba obawiać się o ewentualne zabrudzenia. Nawet wtedy, kiedy już do nich dojdzie, czyszczenie ogranicza się do przetarcia powierzchni wilgotnym czyściwem i nie wymaga zastosowania specjalistycznych środków chemicznych.

Żadnego zagrożenia nie stanowi również podwyższona temperatura, ponieważ panele kuchenne wykonywane są ze szkła hartowanego, dzięki czemu mogą być także niezwykle cienkie – nie tracąc przy tym na wytrzymałości. Nie trzeba zastanawiać się też nad tym, czy nietypowe lub niewielkie wymiary kuchni utrudnią przeprowadzenie remontu. Panele szklane każdorazowo wykonywane są na indywidualne zamówienie. Stanowi to najlepszą gwarancję idealnej zgodności wymiarowej i braku jakiegokolwiek odpadu montażowego. Co jeszcze warto wiedzieć?

Co z estetyką paneli?


Oczywiście szkło samo w sobie uważane jest przez projektantów wnętrz za jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów wykończeniowych. Jego wygląd idealnie komponuje się zarówno z wystrojem klasycznym, jak i nowoczesnym. Niemniej jednak wymagania klientów są coraz większe i choć szkło hartowane w swojej klasycznej postaci z pewnością zadowoli wyglądem wielu ludzi, to nie oznacza, że zadowoli wszystkich.
Dlatego właśnie klienci poszukujący rozwiązań absolutnie unikatowych, oryginalnych i ponadprzeciętnych mogą zdecydować się na zakup szkła hartowanego malowanego, szkła hartowanego z nadrukiem UV. Pomimo tego, że mamy tutaj do czynienia z technologią nieco droższą, to uzyskane efekty są najlepszą rekompensatą większych wydatków.

Jak podkreślają specjaliści z firmy Profglass, panele szklane w kuchni to najlepsze z obecnie dostępnych rozwiązań i próżno szukać na rynku zamienników, charakteryzujących się choćby zbliżonymi właściwościami. Panele montowane są bardzo szybko, a co za tym idzie, nie trzeba liczyć się z koniecznością uciążliwego remontu tego kluczowego pod wieloma względami pomieszczenia.

Opracowanie:

Profglass Usługowy Zakład Szklarski Grzegorz Królikowski

Warszawa , Surowieckiego 12B lok. Uż4

Podziel się