Artykuł sponsorowany Czy budowa schodów z granitu to dobry pomysł?

Czy budowa schodów z granitu to dobry pomysł?

Wykorzystanie kamieni naturalnych w budownictwie ma wielowiekową tradycję. Surowce wciąż zachwycają oryginalnym, niepowtarzalnym wyglądem oraz wytrzymałością. Jedyne czego wymagają to odpowiedniej pielęgnacji, a my wówczas możemy cieszyć się zachwycającymi błyszczącymi stopniami. Dowiedz się, czy budowa schodów granitowych jest dobrym pomysłem.

Kiedy warto zdecydować się na schody granitowe?

Schody wykonane z granitu doskonale pasują zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Warto wybierać je wtedy, kiedy pozostała część aranżacji jest minimalistyczna, żeby podkreślić naturalne piękno granitu. Schody granitowe to doskonałe rozwiązanie, jeśli zależy nam na:

  • trwałym rozwiązaniu i podkreśleniu eleganckiego charakteru wnętrza,

  • łatwości pielęgnacji oraz możliwości niemal dowolnego przekształcania aranżacji – granit pasuje do wszystkiego,

  • idealnie równej, chłodnej powierzchni, po której przyjemnie chodzi się boso.

Granit ze względu na jego odporność można z powodzeniem wykorzystywać nie tylko w domu i budynkach prywatnych, ale również w miejscach użyteczności publicznej, takich jak hotele, restauracje i biura, które wymagają szczególnie trwałych materiałów.

Kwestie praktyczne związane z budową schodów z granitu

Planując budowę schodów granitowych, warto wziąć pod uwagę to, że potrzebują odpowiednio mocnej podpory wykonanej przykładowo z betonu. Kamień doskonale komponuje się z metalami, więc te materiały również mogą zostać połączone. Żeby schody miały wysokie walory użytkowe, konieczne jest dokonanie bardzo starannych pomiarów. Granit najlepiej przycinać metodą, która umożliwi perfekcyjne i precyzyjne cięcie np. maszyną typu Water Jet. Miejscem, które oferuje takie usługi, jest zakład kamieniarski Granit-Mar, specjalizująca się w wyrobach z granitu.

Zalety schodów z granitu

Granit w przeciwieństwie przykładowo do marmuru, który również często jest brany pod uwagę w przypadku schodów, nie wchłania plam i zanieczyszczeń oraz praktycznie nie wymaga dodatkowej konserwacji oprócz stosowania detergentów przeznaczonych do granitu. Jest na tyle wytrzymały, że z powodzeniem można stosować go zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Schody wykonane z kamienia naturalnego zniosą o wiele więcej niż ich odpowiedniki z innych materiałów – będą służyć przez lata w całkowicie niezmienionym stanie, zatem z pewnością jest to opłacalna inwestycja. Są w pełni odporne na wilgoć, szkodniki czy złamania. Doskonale radzą sobie również ze zmiennymi temperaturami czy promieniowaniem UV.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas