Materiał Partnera Co wybrać? Domofon czy wideodomofon? Podpowiadamy, na co się zdecydować

Co wybrać? Domofon czy wideodomofon? Podpowiadamy, na co się zdecydować

Bezpieczeństwo i komfort to najbardziej popularne cechy każdego mieszkania czy domu. Pragniemy czuć się bezpiecznie, dlatego coraz więcej osób decyduje się na instalację domofonu lub wideodomofonu. Tradycyjny dzwonek wyparł już nowoczesną technologię, dlatego, zanim zdecydujemy się na konkretne urządzenie, warto rozważyć obie opcje, w czym niewątpliwie pomoże ten artykuł. A więc - domofon czy wideodomofon?

Instalacja domofonu

Każdy z nas wie, do czego służy domofon. Doskonale sprawdza się do identyfikacji osób, które chcą dostać się na teren naszej posesji, czy mieszkania. Instalacja domofonowa może pełnić także funkcję odgrodzenia budynku od terenu zewnętrznego. Urządzenie ułatwia wejście do budynku mieszkalnego, zarówno odwiedzającym, jak i samym właścicielom.

Funkcje domofonu i wideodomofonu

Nowoczesne instalacje domofonowe mają wiele dogodnych funkcji, które mogą być wyznacznikiem wyboru właściwego urządzenia. Jedną z nich jest możliwość obserwacji otoczenia oraz zapisywanie zdjęć osób, chcących dostać się do budynków. Wymienione zalety dotyczą wideodomofonów. Dodatkowo można się spotkać z taką funkcją, jak „nie przeszkadzaj”, którą można ustawić w urządzeniu na określony czas.

Współcześnie zwykłe domofony również stały się bardziej innowacyjne. Są wyposażone w klawiatury kodowe oraz czytnik biometryczny. Takie rozwiązanie pozwala na szybszy dostęp do miejsca zamieszkania. Nowoczesne domofony posiadają również zamki szyfrujące, służące do otwierania drzwi i bram.

Wybór odpowiedniej instalacji domofonowej - na co zwrócić uwagę?

Ciężko się zdecydować, jakie urządzenie jest lepsze. Domofon czy wideodomofon? Wszystko zależy od konkretnych czynników, które mają wpływ na wybór odpowiedniej instalacji domofonowej. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby urządzenie było funkcjonalne, względem wielkości budynku. Ważna jest również sama architektura oraz umiejscowienie. Kolejnym wyznacznikiem doboru właściwego urządzenia jest to, czy w domu mieszkają dzieci. Nasze pociechy powinny potrafić obsługiwać tego typu urządzenia, w celu zachowania pełnego bezpieczeństwa i niewpuszczania obcych do środka. Co więcej, ostateczny wybór instalacji warunkują również możliwości finansowe.

Decydując się domofon lub urządzenie z funkcją wideo, zadbaj również o to, aby samą instalacją zajęli się profesjonaliści. Przykładem może być doświadczona firma Kabelcom z Białogardu.

Opracowanie:

Kabelcom Instalacje elektryczne, energetyczne, teletechniczne Krzysztof Wańczyk

Białogard , Kołobrzeska 51 lok. 13

  • tel. 605 284 330

Podziel się