Artykuł sponsorowany Co warto wiedzieć o modnych podłogach szklanych?

Co warto wiedzieć o modnych podłogach szklanych?

Szkło jest we wnętrzach bardzo chętnie wykorzystywane. Ze szklanych tafli tworzy się ścianki działowe, kabiny prysznicowe, balustrady, stopnie schodów, zadaszenia tarasowe i balkonowe, a także drzwi przesuwne czy skrzydłowe. Obecnie dużą popularnością cieszą się także podłogi szklane, które upiększają salony, biura, sypialnie oraz łazienki. Z czego są one robione, jak wyglądają i dlaczego warto na nie postawi? Odkryj niezwykłe piękno podłóg szklanych.

Z czego tworzone są podłogi szklane?

Podłogi szklane tworzone są przede wszystkim z wysokiej klasy szkła wielowarstwowego laminowanego, które zaliczane jest też do szkła bezpiecznego. Cała konstrukcja najczęściej składa się na kilka warstwy połączonych ze sobą paneli, między którymi umieszcza się specjalne folie PVB. Warto też wiedzieć, że szkło musi być doskonale oszlifowane i sfrezowane, a także dobrze umieszczone w wybranym profilu aluminiowym czy też drewnianym. Standardowa posadzka szklana ma zaś od 25 do 50 mm grubości, w zależności od zastosowania. Najgrubsze są podłogi, które od strony niższego piętra pełnią również funkcję szklanego sufitu. Co jeszcze warto wiedzieć o konstrukcji podłóg ze szkła?

Tego typu aranżacje wnętrzarskie powinny być wykończone specjalną warstwą antypoślizgową. O tym zawsze pamięta zespół szklarzy pracowni MAJSTER GLASS, który ze szkła tworzy również przepiękne balustrady, lustra, kabiny prysznicowe, drzwi, daszki, blaty czy zabudowy. Warto zestawić je właśnie z takimi kreatywnymi konstrukcjami jak podłogi szklane.

Pomysły na zaaranżowanie podłóg szklanych

Podłogi szklane mogą być tworzone w dowolny sposób. Niektórzy stawiają na wykończenie szkłem niemalże całego wnętrza, a niektórzy proszą szklarzy o stworzenia swoistego „świetlika podłogowego”. W pierwszym przypadku panele ze szkła najczęściej pokrywają wcześniej wykonaną posadzkę np. z ozdobnej ceramiki, marmuru, drewna czy betonu architektonicznego. W ten sposób można zabezpieczyć drogi materiał aranżacyjny lub posadzkę zabytkową. Wielkoformatowa podłoga szklana nadaje również wnętrzu awangardowego sznytu i głębi. Częściej jednak inwestorzy stawiają na wspomniane „świetliki podłogowe”. Czym one są?

Za „świetliki podłogowe” uznaje się panele szklane, które zakrywają okrągły, kwadratowy, trójkątny czy też prostokątny oraz płytki otwór w podłodze. W nim zaś umieszczane są kryształy, kamienie dekoracyjne, sztuczne i ususzone kwiaty lub też grafiki 3D imitujące np. urwisko, chmury czy też płynącą wodę. W ten sposób przygotowana podłoga staje się ciekawym elementem dekoracyjnym w salonie, sypialni czy też jadalni, biurze i hotelu. Wiele osób decyduje się też na „świetliki podłogowe” podświetlane oraz na podłogę szklaną w łazience – wtedy można pod przezroczystą taflą szkła poprowadzić miedziane przewody, które pozwolą zaaranżować wnętrze w estetyce industrialnej.

Zalety podłóg szklanych

Podłogi szklane są uniwersalne w zastosowaniu. Możliwości projektowe są niemalże nieograniczone, a projektanci i klienci pracowni szklarskich mogą dać ponieść się wyobraźni. Podłoga ze szkła idealne wpisuje się zatem zarówno w nowoczesny design, jak i pozwala przełamać estetykę wnętrz klasycznych. Najczęściej takie aranżacje można jednak spotkać w budynkach wykończony w minimalistyczny i surowy sposób.

Niewątpliwą zaletą podłóg szklanych jest ich wytrzymałość. Są one antypoślizgowe i łatwo utrzymuje się je w czystości. Z tego względu warto zastosować je w kuchni i łazience, gdzie brak fug oraz innych zagłębień w podłogach jest bardzo pożądany. W takich pomieszczeniach, a także w salonach, restauracjach, hotelach czy biurowcach podłogi szklane wybierane są również po to, by optycznie powiększyć przestrzeń, otworzyć ją oraz nadać jej lekkości. 

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas