Artykuł sponsorowany Charakterystyka fug dla płytek podłogowych

Charakterystyka fug dla płytek podłogowych

Pomimo tego, że dzisiaj w wielu domach możemy spotkać się z systemami podłogowymi bezfugowymi, rozwiązania fugowe nadal są bardzo estetyczne, polecane i różnorodne. Istotne jest jednak to, aby podążać za wnętrzarską modą, która z jednej strony koncentruje się na minimalizmie, a z drugiej wręcz odwrotnie – na pomysłach awangardowych i krzykliwych. Co zatem warto wiedzieć o nowoczesnych fugach? Poznaj je razem z nami.

Inwestycja w jakość

Najlepsi producenci fug oferują dzisiaj produkty o podwyższonej jakości. Wiele osób narzeka bowiem na wygląd fug, które szybko tracą kolor, czy ulegają większym zniszczeniom. Dobre fugi na lata odporne są na powstawanie mikrorys, spękań, czy wykruszeń. Mają one przy tym również dużą odporność na wilgoć, wodę, zabrudzenia, oraz na różnego rodzaju środki chemiczne. Jest to często efekt zastosowania odpowiednio wyselekcjonowanych kruszyw, polimerów i mieszanki cementów, a nawet jonów srebra. To one pozwalają na wyeliminowanie problemu rozwoju w miejscach fug grzybów pleśniowych!

Niebanalna kolorystyka

Fugi przestały występować tylko w jasnych i stonowanych barwach. Obecnie można kupić systemy w pastelowych wersjach kolorystycznych, czy w tych bardzo krzykliwych. Idealnie one przy tym współgrają z małymi płytkami mozaikowymi, a także z podłożem w różne geometryczne wzory. Niebanalna kolorystyka może być jednak również minimalistyczna. Fugi występują w wersjach „metalicznych” (lub w efekcie brokatu), czarnych, czy śnieżnobiałych, idealnie pasując do wnętrz nowoczesnych i industrialnych, awangardowych, oraz klasycznych. Dobrze dobierając gatunek i kolor fugi, można znacznie odmienić wygląd podłogi w kuchni, łazience, czy korytarzu.

Minimalizm ułożenia fug

Systemy bezfugowe i trend na nie zmieniły również postrzeganie estetyki fug nowoczesnych. Nie są one dzisiaj szerokie i o kwadratowych kanalikach, ale często są bardzo wąskie i delikatnie wklęsłe oraz niemalże równo osadzone, co powierzchnia płytek. Fugi stały się zatem integralną częścią kamienia naturalnego, płytek i ceramiki. Mogą one przy tym mieć różne formy ułożenia. Fugi i płytki nie tylko tworzą popularne kraty, ale także coraz to śmielsze konstrukcje. Symetryczne zygzaki, czy asymetryczne owalne linie to dzisiaj nowości, które warto rozważyć.

Jak dobrać odpowiednie fugi?

Fugi to nie tylko estetyka, ale także jakość. Powinien je zatem dobierać doświadczony w materiałoznawstwie fachowiec, który rozróżni dobry wyrób od tego o obniżonych parametrach użytkowych. Pełne doradztwo inwestycyjne, a następnie usługi kafelkowania, zapewni Ci zatem m.in. zespół specjalistów remontowych CEREDEN, który gotowy jest na realizację zamówień publicznych, projektów klientów biznesowych, czy pomysłów osób prywatnych. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas