Artykuł sponsorowany Charakterystyka folii hydroizolacyjnych do basenów

Charakterystyka folii hydroizolacyjnych do basenów

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną znaną metodą wykańczania niecek basenów sportowych i rekreacyjnych było wykonywanie okładzin z płytek ceramicznych. Niestety, wykładziny tego typu są bardzo kosztowne, a jednocześnie wcale nie są wolne od problemów technologicznych. Ich słabym punktem są łączenia między płytkami – bez względu na rodzaj wykorzystanej spoiny, zawsze w pewnym stopniu będzie ona przepuszczała wodę.

Skuteczna izolacja niecki basenu

Potrzeba obniżenia kosztów budowy basenów oraz wyeliminowania podstawowych problemów, takich jak słaba szczelność spoin, stały się inspiracją do poszukiwania innych możliwości wykańczania basenów – mówi ekspert z firmy Fol-System

Doskonałym rozwiązaniem okazało się stosowanie w tym celu folii hydroizolacyjnej.

Obecnie folia hydroizolacyjna z PCV jest najchętniej wybieranym materiałem do wykańczania dna i ścian basenów. Z powodzeniem sprawdza się zarówno w prywatnych basenach o charakterze rekreacyjnym, w basenach przy ośrodkach wypoczynkowych i hotelach, a nawet na dużych pływalniach publicznych.

Charakterystyka folii hydroizolacyjnej

Wykładziny basenowe wykonywane są z syntetycznej folii z polichlorku winylu (PCV), która znalazła szerokie zastosowanie w przemyśle oraz inżynierii wodnej i lądowej, a nawet w ochronie środowiska, w charakterze bariery uniemożliwiającej podciąganie wilgoci i penetrację cieczy.

Hydroizolacyjna folia do basenów charakteryzuje się doskonałymi właściwościami termoplastycznymi, co w połączeniu z elastycznością pozwala na przygotowywanie prefabrykowanych płacht na wymiar. Dzięki temu możliwe jest znaczne skrócenie czasu montażu hydroizolacji i wygodna instalacja wykładziny również w nieckach o skomplikowanych kształtach.

Do niepowtarzalnych zalet takich wykładzin jest sprężystość, która w połączeniu z dużym ciężarem folii hydroizolacyjnej do basenów gwarantuje dobre przyleganie do dna podłoża nawet w sytuacji, gdy nie jest ono perfekcyjnie równe. Waga wykładziny z PCV dodatkowo zapobiega unoszeniu się folii z dna i wypływaniu w kierunku powierzchni zbiornika.

W przypadku basenów przydomowych, decyzja o wykończeniu zbiornika folią zwalnia cię z konieczności murowania ścian basenu – gotowy wykop w zupełności wystarczy przygotować wykładając go geowłókniną. Folia wyróżnia się dużą wytrzymałością mechaniczną i odpornością na działanie środków chemicznych, stosowanych do pielęgnacji basenów, toteż możesz zdecydować się na to rozwiązanie bez obaw o trwałość twojej własnej strefy relaksu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas