Artykuł sponsorowany Cechy dobrej blachodachówki

Cechy dobrej blachodachówki

Blachodachówka to rodzaj pokrycia dachowego, które cieszy się sporą popularnością wśród inwestorów. Jej dużą zaletą jest przede wszystkim stosunkowo niska cena, łatwy montaż, a  także estetyczny wygląd. Obecnie oferta poszczególnych producentów jest bardzo zróżnicowana, dlatego planując zakup blachodachówki, warto wcześniej zapoznać się z jej parametrami technicznymi. Jakie są cechy dobrej blachodachówki?

Materiał wykonania blachodachówki

Dobra blachodachówka powinna być wykonana ze specjalnie wyprofilowanej, stalowej blachy. Ważna jest jej grubość — rdzeń musi mieć nie mniej niż 0,5 mm. Materiał wsadowy z  kolei powinien być trwały i sztywny. Niezwykle istotne jest, aby była ona zabezpieczona przed korozją powłoką cynkową z obu stron. Taka warstwa gwarantuje, że w razie zarysowania powstałego wskutek nieprawidłowego transportu, użytkowania bądź montażu, element zostanie poddany samogalwanizacji. Grubość powłoki powinna wynosić minimum 20 mikronów z każdej strony. 

Dodatkowe powłoki blachodachówki

Stalowa blachodachówka z odpowiednią warstwą ocynku powinna być zabezpieczona dodatkowymi powłokami. Ich zadaniem jest m.in.:

  • efektywna ochrona przed promieniowaniem UV,

  • zagwarantowanie odporności na korozję,

  • zabezpieczenie przed promieniowaniem słonecznym i czynnikami atmosferycznymi oraz chemicznymi.

Najczęściej tego typu wzmocnienia wykonywane są z poliestru lub drobin pleksiglasu. Te  pierwsze dodatkowo mogą być wzbogacone na przykład o komponenty ceramiczne. Drugie zaś gwarantują twardą i odporną powierzchnię przy jednoczesnym zachowaniu miękkości i  elastyczności materiału. Każda warstwa zabezpieczająca posiada inne właściwości. Część z nich może mieć również funkcje dekoracyjne, na przykład nadawać połysk, kolor lub określoną fakturę.

Łatwość montażu blachodachówki

Dobra blachodachówki jest łatwa w montażu. O tym czynniku może decydować np. kształt przetłoczeń, które chronią przed powstawaniem naprężeń w miejscu mocowania blachy. Obecnie na rynku dostępne są blachodachówki cięte na wymiar oraz modułowe. Techbud Filipiak te pierwsze oferuje pod postacią kilkumetrowych arkuszy, dlatego łatwo jest je dopasować do kształtu dachu. Z kolei pakowane występują w formie poręcznych pakietów i  są znacznie łatwiejsze w transporcie, a do ich montażu wystarczą dwie osoby.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter