Artykuł sponsorowany Budowa domu z firmą Artbud

Budowa domu z firmą Artbud

Budowa domu to skomplikowana inwestycja, która składa się z wielu etapów prac. Pierwszym z nich jest zakupienie działki oraz wybranie projektu budynku. Następnie musimy uzyskać pozwolenie na budowę. Potem można przystąpić do realizacji prac budowlanych. Ich wykonanie oferuje firma budowlana Artbud. Jej pracownicy zajmą się przede wszystkim robotami ziemnymi, stawianiem ścian nośnych, a także wykończeniem wnętrz. Zobacz, jak powstaje dom jednorodzinny.

Prace ziemne związane z budową domu

Dom jednorodzinny to marzenie wielu osób. Trzeba jednak zaznaczyć, że jego wybudowanie to proces składający się z wielu rozmaitych etapów. Jeśli uzyskaliśmy pozwolenie na budowę oraz mamy projekt budynku, możemy przystąpić do realizacji inwestycji. Jednym z pierwszych etapów budowy domu są roboty ziemne. Ich wykonanie oferuje firma budowlana Artbud. W tym zakresie fachowcy zajmują się ogrodzeniem i uprzątnięciem placu budowy, a także rozmaitymi wykopami. Wspomniana firma świadczy usługi wykopów pod fundamenty, jednakże jej pracownicy zajmują się także wykopami pod ławy i zbrojenia. Dodatkowo oferują oni wykonanie wykopów pod różnego rodzaju przewody i instalacje.

Stan surowy – co to jest?

Po zakończeniu prac ziemnych następuje etap, na którym wznosi się ściany zewnętrzne budynku. Dom znajdujący się w takiej postaci określany jest mianem budynku w stanie surowym. Stan surowy dzieli się na otwarty oraz zamknięty. Jak tłumaczy specjalista z firmy budowlanej Artbud:

Stan surowy otwarty to etap budowy domu, w którym obiekt ma ściany zewnętrzne, stropy, schody betonowe, komin, a także więźbę dachową i pokrycie dachowe.

Prace budowlane wykonywane na tym etapie dają największe wizualne efekty, ponieważ wtedy widać, że budynek „rośnie”. Jednak dom w stanie surowym otwartym nie jest przygotowany na nadejście zimy. W związku z tym trzeba go zabezpieczyć lub przeprowadzić prace takie jak montaż okien i drzwi zewnętrznych. Jeśli dom będzie posiadał te elementy, wówczas mówi się, że jest w stanie surowym zamkniętym. Wtedy też budynek jest dobrze przygotowany na nadejście chłodniejszej pory.

Wspomniana firma budowlana Artbud ze Starego Kraszewa na terenie województwa mazowieckiego oferuje wykonanie robót budowlanych z obu wspomnianych zakresów. W zależności od indywidualnych potrzeb inwestora jej pracownicy są w stanie wykonać ściany nośne, stropy czy więźbę dachową, a także doprowadzić budynek do stanu surowego zamkniętego. Co więcej, korzystając z usług firmy Artbud, możemy liczyć na to, że jej pracownicy zajmą się także wykończeniem wnętrza. Ich specjalnością jest między innymi montaż płyt kartonowo-gipsowych, malowanie ścian i układanie płytek ceramicznych. Trzeba jednak dodać, że poradzą sobie oni również z takim zadaniem, jak docieplenie obiektu mieszkalnego. Dzięki temu wewnątrz domu zawsze będziemy odczuwać komfort cieplny, a rachunki za ogrzewanie będą mniejsze.

Opracowanie:

Artbud Artur Abakumov

Wołomin , Jesienna 1

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas