Artykuł sponsorowany Budowa domu – projekt gotowy czy od architekta?

Budowa domu – projekt gotowy czy od architekta?

Wysokie koszty związane z budową domu mogą zniechęcić do działania. Jeśli jednak nabędzie się działkę budowlaną, trzeba iść odważnie za ciosem i zacząć planować budowę wymarzonego domu. Od czego zacząć? Jedną z najważniejszych decyzji, którą trzeba będzie podjąć na tym etapie, jest wybór projektu domu. Na który warto się zdecydować – gotowy czy od architekta?

Projekt domu a cena

Większość ludzi ochoczo sięga po katalogi i strony WWW oferujące gotowe koncepcje architektoniczne. Opracowany projekt jest często tańszy niż ten, który dopiero co wyjdzie spod ręki architekta. Mało osób zdaje sobie sprawę, że zamierzenie budowlane powinno być dostosowane do działki, a nie na odwrót. Zakupiony gotowy projekt może więc dosłownie nie pasować do ukształtowania i położenia posesji. Zaadaptowanie go do warunków działkowych wiąże się z dodatkowymi kosztami, które mogą znacznie przekraczać kwotę zakupionej koncepcji. Finalnie istnieje realna szansa, że jego cena będzie zbliżona do tej oferowanej przez architekta.

Dostępność projektu domu

Gotowy projekt domu jest dostępny od ręki. Wystarczy jedynie wybrać konkretny koncept z katalogu, zapłacić za niego i zlecić prace budowlane. Trzeba jednak pamiętać, że inwestycja w budowę domu powinna być przemyślana, a przyśpieszenie budowy często nie kończy się pomyślnie. Na projekt domu od architekta trzeba czekać nawet kilka miesięcy, jednak warto mieć na uwadze, że własne cztery kąty w założeniu mają służyć domownikom na długie lata. Te kilkanaście tygodni więcej oczekiwania na indywidualną koncepcję architektoniczną są praktycznie niezauważalne.

Wybór projektu  domu pod względem wyglądu

Zaletą gotowego projektu domu jest to, że można go zobaczyć. Firmy specjalizujące się w sprzedaży tego typu konceptów posiadają liczne wizualizacje, które skutecznie pozwalają poruszyć wyobraźnię kupującego. Sprzedawcy mają także dostęp do zdjęć wybudowanych budynków należących do ich poprzednich klientów. Minusem gotowego rozwiązania jest duża powtarzalność i ograniczona funkcjonalność przyszłego domu. Jeśli zależy komuś na unikalności i dostosowaniu budynku do indywidualnych potrzeb, warto skorzystać z usług specjalistów takich jak biuro architektoniczne pracownia architektoniczna ARCAD. Dzięki temu można mieć pewność, że wymarzony dom będzie spełniał kryteria nie tylko wizualne, ale również praktyczne. A wszystko bez dodatkowych i ukrytych kosztów. Przekonaj się o tym sam!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter