Materiał Partnera Budowa domu do stanu deweloperskiego - co i jak?

Budowa domu do stanu deweloperskiego - co i jak?

Dom w stanie deweloperskim - pojęcie, które każdy zna, każdy gdzieś słyszał, ale mimo to wciąż niewielu rozumie, o co w tym chodzi. Co dokładnie oznacza stan deweloperski domu? Czym jest stan deweloperski? Komu najlepiej zlecić budowę domu do stanu deweloperskiego i na co uważać? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Czym jest stan deweloperski

Z tym określeniem, często spotykamy się w folderach reklamujących mieszkania na sprzedaż. Mało jednak osób wie, co to właściwie oznacza. Nie ma jednej definicji terminu stan deweloperski. Z tego powodu w różnych ofertach może oznaczać coś innego. Należy zatem zapoznać się z umową zakupu nieruchomości, aby dowiedzieć się, o co właściwie chodzi w konkretnym przypadku. Przyjmuje się jednak, że stan deweloperski to wybudowane mieszkanie bądź dom, ze wszystkimi mediami, ale bez wykończenia. Nie ma w nim gniazdek, grzejników, pomalowanych ścian, a tym bardziej mebli. Osoba kupująca mieszkanie w stanie deweloperskim, musi je wykończyć oczywiście na własną rękę. Stan deweloperski, czyli najogólniej ujmując - standard wykończenia  domu bądź mieszkania kupowanego w nowym budownictwie, może obejmować różne elementy. Zdarza się, że obejmuje jedynie ściany z sufitem oraz wylewką na podłodze, jednak na szczęście jest to rzadkość. Najczęściej w grę wchodzą zamontowane drzwi zewnętrzne oraz okna oraz otynkowane ściany. Rzadko w pakiecie jest biały montaż, czyli wanna oraz sedes. Na rynku istnieje wiele firm, takich jak np. MUR-Max Firma budowlano-remontowa Pokrzywa Sławomir, której specjalizacją jest budowa domów do stanu deweloperskiego.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania bądź domu w stanie deweloperskim

Najważniejsze, na co należy zwrócić uwagę to standard materiałów, które zostaną bądź już zostały użyte do budowy ścian i ścianek działowych. Deweloperzy mogą wykorzystywać materiały z różnych półek cenowych. Konieczna będzie zatem analiza ich jakości. Często zdarza się, że ludzie kupują mieszkania bądź domy, które co prawda zostały wykończone w stanie deweloperskim, ale przy użyciu nie najlepszych materiałów, a to z pewnością w niedalekim czasie będzie wymagało remontu. Duże znaczenie ma również standard wykończenia ścian. W stanie deweloperskim możemy otrzymać zarówno ściany pokryte tynkiem jak i wyrównane gładzią. Zwracając uwagę na zapisy w umowie, oszczędzimy sobie dodatkowych kosztów związanych z przeprowadzeniem niezbędnych prac przygotowawczych, ale także niepotrzebnych sporów z deweloperem czy też stresu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas