Artykuł sponsorowany Brzydki zapach z oczyszczalni przydomowej. Jak go uniknąć?

Brzydki zapach z oczyszczalni przydomowej. Jak go uniknąć?

Prawidłowo zamontowana i właściwie eksploatowana przydomowa oczyszczalnia ścieków nie wydziela brzydkich zapachów. Jeśli jednak fetor się pojawia oznacza to, że jej prawidłowa praca została zakłócona – należy wówczas wezwać fachowca, który zlokalizuje oraz usunie źródło problemu. Możemy jednak tego uniknąć pamiętając o kilku podstawowych zasadach obsługi oczyszczalni.

Nowoczesne, przydomowe oczyszczalnie ścieków są lepszym rozwiązaniem niż szamba. Wymagają mniej pracy i są tańsze w użytkowaniu. Wielu osobom oczyszczalnia może kojarzyć się z brzydkim zapachem – nic bardziej mylnego! Jeśli tylko zastosujemy się do poniższych zasad nie powinniśmy odczuwać żadnego zapachu wydobywającego się z oczyszczalni.

 

Dobór odpowiedniej oczyszczalni oraz jej prawidłowy montaż

Ze względu na różne warunki gruntowo-wodne lub wymagania sanitarne warto przed budową oczyszczalni skonsultować się ze specjalistą. Oceni on, jakie rozwiązanie będzie najlepsze. Jest to zależne od wielu czynników, dlatego lepiej nie podejmować ostatecznej decyzji na własną rękę – może okazać się, że wybrana przez nas oczyszczalnia nie będzie spełniała dobrze swojej funkcji, a tym samym będzie wydzielała nieprzyjemny zapach.

Ważne jest także profesjonalne zamontowanie oczyszczalni. Składa się ona z wielu różnych elementów i drobne niedociągnięcie przy montażu może powodować ulatnianie się zapachów z jej wnętrza. Lepiej powierzyć tę kwestię specjalistom. Profesjonalnym doborem i montażem przydomowych oczyszczalni ścieków zajmuje się na przykład firma EKO-BIO.

 

Eksploatacja i konserwacja zgodna z zaleceniami producenta

Każda oczyszczalnia wymaga regularnego opróżniania osadów oraz uzupełniania preparatu bakteryjnego. Wystarczy pamiętać, by raz na dwa tygodnie zaaplikować preparat, a przynajmniej raz na dziewięć miesięcy dokonać opróżnienia komory osadowej. To powinno wystarczyć do prawidłowego działania oczyszczalni, a tym samym do uniknięcia nieprzyjemnych zapachów.

Należy również pamiętać, aby nie wykonywać czynności niezalecanych przez producenta, na przykład nie doprowadzać do oczyszczalni wody opadowej z rynien. Takie działanie może doprowadzić do wypłukania złoża biologicznego odpowiadającego za neutralizację ścieków, a tym samym do powstania nieprzyjemnego fetoru. Użytkowanie oczyszczalni w inny sposób niż zalecił producent może doprowadzić do zakłócenia jej pracy.

W przypadku, kiedy zapach pojawi się pomimo prawidłowego użytkowania nie próbujmy naprawy na własną rękę. Lepiej wezwać fachowców, by nie doprowadzić do pogorszenia sytuacji. Doświadczony specjalista z pewnością szybko zlokalizuje i usunie usterkę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas