Materiał Partnera Brama garażowa - jaką wybrać?

Brama garażowa - jaką wybrać?

Wybór odpowiedniej bramy garażowej jest kluczowy - w końcu to właśnie brama chroni nasz dobytek, a także stanowi uzupełnienie dla naszego domu oraz ogrodu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bram garażowych, które dzieli się ze względu na sposób otwierania. Sprawdź, jakie rodzaje bram garażowych dostępne są na rynku i który rodzaj bramy sprawdzi się idealnie do Twojej posesji!

Rodzaje bram garażowych

Jak mówi nam ekspert firmy Brawis Grzegorz Skowronek, wyróżnia się kilka rodzajów bram garażowych. Są to:

  • Bramy uchylne - to bardzo popularny rodzaj bram garażowych. Brama uchylna przechyla się z pozycji pionowej do pozycji poziomej. Taki rodzaj otwierania bramy jest dosyć tani, ale wymaga posiadania odpowiedniej ilości miejsca, aby brama nie uszkodziła pojazdu - jeśli więc nie masz długiego podjazdu, nie warto wybierać tego rozwiązania.
  • Bramy segmentowe - składają się one z kilku lub kilkunastu segmentów, które, podobnie jak harmonijka, składają się. Segmenty bramy mogą składać się do góry lub na boki. Są one wygodne i odpowiednie dla osób, które nie mają długiego podjazdy.
  • Bramy rolowane (żaluzjowe) - działają na zasadzie podobnej do rolety okiennej. Bramy te wyposażone są w napęd elektryczny zintegrowany zazwyczaj z pilotem. Korzystanie z nich nie jest problematyczne i zajmują bardzo mało miejsca, sprawdzą się więc w każdym garażu.
  • Bramy rozwierne - to najprostszy rodzaj bram, które posiadają “skrzydła” otwierane na boki. Do ich działania nie jest wymagany napęd elektryczny. Dostępne są one u prawie każdego producenta bram i wybrać można bramy skrzydłowe lub dwuskrzydłowe.

Bramy garażowe zwykle wykonane są z metalu lub połączenia metalu z drewnem. Dostępne są one wielu wykończeniach i utrzymywane w różnorodnej stylistyce, co sprawia, że wybór idealnego rozwiązania nie zawsze jest łatwy.

Jaki rodzaj bramy wybrać?

Mnogość możliwości, jakie oferuje rynek bram garażowych, z pewnością nie ułatwia wyboru. Czym kierować się przy wyborze? Przede wszystkim warto zorientować się, czy w cenę zakupu wliczony jest montaż bramy garażowej, czy trzeba robić to we własnym zakresie. Montaż takiej bramy, szczególnie zawierającej elementy elektroniczne, nie jest łatwy, więc lepiej zlecić to zadanie  specjaliście.

Jakimi kryteriami warto kierować się przy zakupie bramy? Najważniejsz kryteria to:

  • korzystna cena,
  • wysoka jakość wykonania elementów,
  • możliwość wyboru jednego z wielu projektów, który idealnie będzie pasować do innych budynków na działce.

Brama garażowa to konieczny wybór dla każdej posesji!

Opracowanie:

Brawis Grzegorz Skowronek

Gliwice , Świętokrzyska 6

  • tel. 692 533 880

Podziel się