Artykuł sponsorowany BONITERM, czyli domowa instalacja fotowoltaiczna pod klucz

BONITERM, czyli domowa instalacja fotowoltaiczna pod klucz

Tworzenie wydajnej fotowoltaiki to złożone zadanie, które dotyczy m.in. doboru odpowiedniej technologii paneli fotowoltaicznych oraz pasującego do warunków technicznych budynku systemu fotowoltaicznego. Eksperci podkreślają, że na pracę całego układu wpływa też jakość zamontowanych akcesoriów, a także rozmieszczenie paneli. Wysokiej klasy fotowoltaika dla domu to zatem instalacja zaprojektowana indywidualnie i w wersji pod klucz. To oferuje firma BONITERM, która korzysta tylko z technologii uznanych producentów np. marki VIESSMANN. Jak wygląda współpraca z pracownią spod Gdańska?

Projekt, wdrożenie i rozruch – fotowoltaika pod klucz

Firma BONITERM specjalizuje się we wdrażaniu fotowoltaiki dla domów w modelu inwestycji pod klucz. Oznacza to, że każdy etap prac przeprowadzają specjaliści BONITERM, a inwestor nie musi angażować się nadmiernie w projektowanie czy sam montaż paneli fotowoltaicznych.

W pierwszym etapie firma przeprowadza zawsze precyzyjny wywiad z klientem. To wtedy określa jego potrzeby oraz możliwości m.in. finansowe. Ważne jest też przeanalizowanie dostarczonej dokumentacji, w tym zagospodarowania przestrzennego domu oraz projektów instalacji budynku. BONITERM opiera również swoje zindywidualizowane rozwiązania o własne pomiary i analizy podczas wizji lokalnej. Istotne jest m.in. przygotowanie świadectwa energetycznego. Tylko w takich sposób można bowiem stworzyć wydajny system w wybranym przez klienta modelu: off-grid (poza siecią energetyczną zewnętrzną), on-grid (w sieci – najbardziej polecane rozwiązanie w Polsce), hybrydowym.

Ponadto BONITERM dokładnie wskazuje czas zwrotu nakładów pieniężnych w inwestycję oraz wydajność zaproponowanych paneli i dobranych akcesoriów (falownik, inwerter, okablowanie, systemu montażowe, optymalizatory, instalacja odgromowa i przeciwprzepięciowa).  Sam proces projektowy uwzględnia zaś nie tylko dobór właściwych dla klienta paneli, ale także ich optymalny rozkład. Inwestor uzyskuje również od działu technicznego BONITERM wizualizację fotowoltaiki.

Wszystkie działania administracyjne np. związane z podpisywaniem umów są prowadzone klarownie, a montaż paneli, ich rozruch i kalibracja przebiegają bez zakłócania domowego miru. Inwestor liczyć może też na długoletnie gwarancje, pomoc serwisową, instruktaż obsługi systemu oraz pełną opiekę po zakończeniu prac.

Dlaczego warto wybrać firmę BONITERM?

Firma BONITERM ma wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu dla klientów indywidualnych, biznesowych oraz publicznych powiązanych ze sobą technologii źródeł energii odnawialnej. System fotowoltaiczny w domu może być zatem połączony z pracą pompy ciepła, z ogrzewaniem podłogowym czy foliami grzewczymi. BONITERM to zespół, który stawia zatem na kompleksowe rozwiązania, które zawsze dopasowane są do potrzeb i możliwości inwestorów. Podkreślić też należy to, że firma oferuje tylko technologie uznanych producentów, a sprawność zamontowanej fotowoltaiki jest wysoka. BONITERM podejmuje się nawet wyzwań tworzenia domów energooszczędnych NF 40, współpracując z architektami i ekipami budowlanymi w zakresie tworzenia innowacyjnych instalacji grzewczych oraz sanitarnych.

Prócz tego zespołowi BONITERM warto powierzyć inwestycję w fotowoltaikę dlatego, że proponuje atrakcyjne ceny oraz realne plany zwrotu pieniędzy dzięki energii ze słońca. Eksperci zapewniają klarowne umowy, prosty proces inwestycyjny oraz brak konieczności angażowania się inwestora w budowę wydajnego systemu. Każdy zainteresowany może również poprosić specjalistów BONITERM o pomoc w uzyskaniu dofinansowania na fotowoltaikę z programów ministerialnych np. „Czyste Powietrze” czy „Mój Prąd”.

Korzyści z fotowoltaiki w domu

Firma BONITERM zachęca do inwestowania w panele fotowoltaiczne i połączone z nimi pompy ciepła wszystkich właścicieli domów jednorodzinnych. Fotowoltaika przynosi bowiem wiele korzyści. Dobrze przygotowany system pozwoli niemalże całkowicie uniezależnić się od zewnętrznego zakładu energetycznego. Domownicy uzyskają przy tym czystą, pozyskaną bez emisji CO2 energię, której koszt wytworzenia będzie niewielki. Cały system jest też bezdźwięczny, odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz inne usterki, a także niebywale trwały. BONITERM gwarantuje takie instalacje i panele fotowoltaiczne, które wytrzymają nawet 30 lat ciągłej codziennej eksploatacji. Czy to jednak jedyne korzyści wynikające ze stosowania fotowoltaiki?

Warto wspomnieć również o tym, iż nowoczesne systemy podwyższają komfort użytkowy domu, a także jego wartość. Innowacyjne panele potrafią również upiększyć budynek, nadając mu awangardowego stylu. Cała inwestycja zwraca się zaś przeważnie już po 7-10 latach od pierwszego rozruchu!

 

Opracowanie:

Boniterm Sp. z o.o.

Straszyn , Objazdowa 10

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas