Artykuł sponsorowany Bogaty wybór artykułów ściernych w ofercie sklepu wielobranżowego Rolnik

Bogaty wybór artykułów ściernych w ofercie sklepu wielobranżowego Rolnik

Do wykonania różnych prac, szczególnie jeśli mowa o remontach, niezbędne okazują się nam być nie tylko elektronarzędzia i narzędzia ręczne, ale także artykuły ścierne. Umożliwiają nam one bowiem dokładne przygotowanie danej powierzchni poprzez jej wyszlifowanie. Tego rodzaju produkty znajdziemy między innymi w bogatej ofercie sklepu wielobranżowego Rolnik. Zapraszamy do lektury.

Czym są artykuły ścierne i jakie są ich rodzaje?

Pojęcie artykułów ściernych odnosi się do szerokiej grupy materiałów służących do obróbki określonych rodzajów powierzchni. Proces opiera się na wykorzystaniu rozmaitych typów ziaren takich jak diament, korund, tlenek aluminium czy węglik krzemu. Najpopularniejszy rodzaj tego typu artykułów stanowi niewątpliwie papier oraz płótno ścierne, które może posiadać różną gradację, a także składać się z kilku części warstwy podkładowej, lepiszcza oraz warstwy ściernej.

W kontekście artykułów ściernych należy też wspomnieć o ściernicach, które ze względu na kształt dzielimy na tarczowe, trzpieniowe, garnkowe oraz specjalne. Nie należy tu zapominać również o tarczach diamentowych przeznaczonych do szlifowania powierzchni (najczęściej przy pomocy szlifierki kątowej).

Gdzie wykorzystuje się artykuły ścierne?

Szukając odpowiedniego dla nas artykułu ściernego, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu wielobranżowego Rolnik z Rawicza. Istnieje on na rynku już od 1993 roku, oferując różnego typu produkty dostępne zarówno w opcji sprzedaży hurtowej, jak i detalicznej. Zatrudnione w tej firmie osoby posiadają także duże doświadczenie branżowe umożliwiające im udzielenie fachowej porady w zakresie doboru odpowiednich materiałów ściernych oraz innych wyrobów.

Jak widać, wśród artykułów ściernych znajdziemy naprawdę wiele, różnych produktów o szerokiej gamie zastosowań. Szczególną popularnością cieszą się one w branży budowlanej, gdzie wykorzystuje się je między innymi do wyrównywania powierzchni ścian. Artykuły te przydają się również do szlifowania drewna, metalu oraz powierzchni lakierowanych.

Opracowanie:

Sklep Wielobranżowy Rolnik

Rawicz , Kamińskiego 13a

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas