Artykuł sponsorowany Bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwo na drodze

Prowadząc samochód, jadąc na motocyklu czy rowerze, a nawet idąc pieszo musimy zwracać uwagę na liczne znaki drogowe, które określają zasady ruchu na ulicy, ścieżkach rowerowych i na chodnikach dla pieszych. Czy zastanawiali się Państwo jak produkuje się takie znaki i co jest potrzebne, aby mogły stanąć na ulicy? A co z tzw. „leżącymi policjantami”? Jakie akcesoria drogowe można wykorzystać, aby zadbać o spokój i bezpieczeństwo na drodze?

Podstawowym przedmiotem działalności firmy Rawbud-Rawicz sp. z o.o. jest produkcja oraz sprzedaż znaków drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przygotowujemy je od fazy początkowej, czyli od stworzenia schematu, wytworzenia elementów składowych po montaż tych znaków i urządzeń. Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Rosnąca liczba pojazdów wymaga lepszego oznakowania nawet mniejszych ulic i tras. Jest to inwestycja w nasze bezpieczeństwo i zdrowie! W naszej ofercie znajdą Państwo znaki, oświetlenie oraz pozostałe akcesoria drogowe, które poprawią bezpieczeństwo na każdej drodze!

Znaki drogowe od a do z!

Znaki drogowe są wszędzie: na ulicy, w okolicach szos, przy ścieżkach rowerowych oraz ścieżkach dla pieszych i na chodnikach. Ich główne funkcje to przede wszystkim ostrzeganie, informowanie lub zakazywanie czy nakazywanie. Dzięki temu wiemy gdzie możemy wjechać samochodem, a gdzie możemy poruszać się tylko na rowerze. Piesi mogą czuć się bezpiecznie przy ograniczeniu ruchu pojazdów i wyznaczeniu ścieżek tylko dla nich. Rowerzyści cieszą się z coraz większej liczby ścieżek tylko dla nich i dobrego ich oznaczenia widocznego nawet w nocy! U nas mogą Państwo zamówić znaki ostrzegawcze, czyli popularne żółte trójkąty w różnych rozmiarach. Zainteresowaniem cieszą się również znaki zakazu (w kształcie biało-czerwonych kół), znaki nakazu (niebiesko-białe koła), znaki informacyjne (kwadraty i prostokąty), znaki kierunku i miejscowości (prostokąt lub strzała), znaki uzupełniające i dodatkowe, oznaczenia szlaków rowerowych oraz inne tablice i tabliczki. Każda nowa lub remontowana ulica może zostać uzupełniona o nowe i dobrze widoczne znaki prosto z naszego zakładu!

Bezpieczeństwo a prędkość na drodze

Warto pamiętać, że bezpieczeństwo i organizacja ruchu na drodze to nie tylko same znaki drogowe. To także progi i azyle! W szczególnie niebezpiecznych miejscach lub na terenie szkół i przedszkoli warto zainstalować gumowe progi, które wpłyną na ograniczenie prędkości przez kierowców w danym miejscu. W naszej ofercie znajdą Państwo progi podrzutowe wykonane z gumy w kolorze czarnym i żółtym, progi zwalniające liniowe wyklejone odblaskową taśmą, progi segmentowe, progi wyspowe szczególnie przyjazne pojazdom komunikacji miejskiej, progi kablowe do zabezpieczania przewodów elektrycznych, azyle oraz punktowe elementy odblaskowe tzw. „kocie oczka”. Drogę można oznakować również wykorzystując do tego lustra i lampy ostrzegawcze, lampy dzienne i zmierzchowe, lampy wczesnego ostrzegania czy w przypadku remontów sygnalizacji wahadłowej.

Opracowanie:

Rawbud-Rawicz sp. z o.o.

Masłowo , Śląska 88

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas