Materiał Partnera Balustrady francuskie w nowoczesnym budownictwie

Balustrady francuskie w nowoczesnym budownictwie

Balustrady francuskie przede wszystkim możemy spotkać dzisiaj właśnie we Francji oraz Włoszech. Są to konstrukcje dedykowane dla okien tarasowych, które nie posiadają jednak wyjścia w postaci balkonów. Ich tradycyjne konstrukcje wykonane są zaś z licznymi ozdobnikami i w bardzo dekoracyjnych formach. Dzisiaj pomysł ten został zaczerpnięty do budownictwa nowoczesnego. Dowiedz się, w jaki sposób!

Jaka funkcję pełnią dzisiaj balustrady francuskie?

Balustrady francuskie przede wszystkim są dzisiaj wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie. Świetnie pasują również dla budynków stylu skandynawskim, industrialnym, a czasem także w tym klasycznym. Idealne współgrają również z obiektami minimalistycznymi oraz awangardowymi, m.in. z płaskimi dachami. Podstawową funkcją balustrad francuskich jest zaś zapewnianie elewacjom budynków dodatkowego ozdobienia. Idealnie sprawdzają się zatem w nowych budynkach instytucji, w biurowcach i apartamentowcach, czy też w domach jednorodzinnych z dużą liczbą przeszkleń na wyższych kondygnacjach.

Jak wyglądają dzisiaj balustrady francuskie?

Kiedyś balustrady francuskie malowane były na różnorodne kolory, lub pozostawały w barwie czarnej charakterystycznej dla wyrobów kutych. Posiadały one liczne zdobienia m.in. w motywach roślinnych, a także geometrycznych. Dzisiaj odchodzi się od takiego charakteru, a balustrady francuskie tworzy się w minimalistycznych formach. Najczęściej stanowią je różne konfiguracje słupków ze stali nierdzewnej, które mogą być wypełnione nawet szkłem, a czasem drewnem. Popularne są również wypełnienia w postaci perforowanej w określone wzory blachy.

Z czego tworzone są balustrady francuskie?

Balustrady francuskie można zakupić zarówno w wersji aluminiowej, jak i w opcji konstrukcji ze stali nierdzewnej. W drugim przypadku stawiamy jednak na większą żywotność, wyższe parametry techniczne, a także często na piękniejszy wygląd. To wtedy wyroby mogą dzięki swoim własnościom obciążeniowym utrzymać np. wspomnianą taflę hartowanego szkła foliowanego tworzywem przezroczystym, czy barwionym. Poręcze górne można zaś wykańczać niemalże dowolnie. Popularne jest drewno.

Zamawiaj balustrady francuskie od sprawdzonych producentów

Skąd dzisiaj deweloperzy mieszkaniowi, podmioty publiczne, czy właściciele domów zamawiają balustrady francuskie? Przede wszystkim od sprawdzonych pracowni. Muszą one każdy wyrób testować, a także umieszczać na nim znak CE. Ważne jest również dołączanie deklaracji własności użytkowych. Pomaga to określić, czy dany wyrób spełnia nasze oczekiwania jakościowo. Dzisiaj zatem warto skoncentrować się m.in. na katalogowych balustradach marki AVIS. Najpopularniejszymi z nich, są: model BRAVO III, ALFA II i III, NAVIGATOR II, VELOCITY III, SIERRA III. Mogą on być montowane do elewacji, wystając poza jej linię, bądź też występują konstrukcje instalowane pomiędzy murami, w których umieszone jest okno/przeszklenie/drzwi tarasowe. Rozwiązań jest zatem wiele! Dopasuj je Ty sam do własnych potrzeb i gustu… 

Opracowanie:

Avis Balustrady Nierdzewne

Rybnik , Przemysłowa 19 f

Podziel się