Artykuł sponsorowany Balustrady balkonowe - jakie są rodzaje i co warto o nich wiedzieć?

Balustrady balkonowe - jakie są rodzaje i co warto o nich wiedzieć?

Balustrada balkonowa to istotny element całego budynku. Jest ważna nie tylko ze względów bezpieczeństwa, na swój sposób wydzielając bezpieczną przestrzeń na balkonie, ale również ze względów estetycznych. Odpowiednio dobrana będzie stanowić spójną całość z domem. W ofertach producentów jest wiele rodzajów balustrad. Jak wybrać tę najlepszą dla nas?

O czym warto pamiętać wybierając balustradę?

Wybór odpowiedniej balustrady w gąszczu różnych ofert jest niełatwym zadaniem. Tym bardziej, że przy budowie domu co rusz, na każdym kroku musimy podejmować najróżniejsze decyzje. Dlatego spieszymy z pomocą i podpowiadamy, na co warto zwracać uwagę kupując balustradę:

  • Jakość wykonania. Głównym zadaniem balustrady jest zapewnienie bezpieczeństwa. Tak więc postaw na dobrą jakość materiałów i montażu, nawet jeśli będzie się to wiązało z nieco wyższymi kosztami. Dobrym wyborem w tym przypadku są balustrady ze stali.

  • Poręcze. Z tym elementem najczęściej mamy kontakt, warto więc zadbać o to, aby materiał, z którego zostaną wykonane poręcze, był trwały.

  • Słupki. Ten element musi być najbardziej wytrzymały, ponieważ “przejmuje” wszystkie obciążenia. Oprócz dobrego materiału, ważny jest również umiejętny montaż. 

Balustrady balkonowe - podział ze względu na materiał

Materiał, z którego będzie zrobiona balustrada powinien być trwały, ale również dopasowany do stylu całego budynku. Warto więc zachować konsekwencję i dobrać balustradę spójną z innymi elementami domu.

Balustrady można podzielić ze względu na materiał:

  • Balustrady drewniane. Są uniwersalne, przyjemne w dotyku, nie nagrzewają się na słońcu tak, jak balustrady z innych materiałów. Mają jednak jeden mankament, którym jest mała odporność na wilgoć. Aby zachować drewno w dobrym stanie, należy je poddawać regularnej konserwacji.

  • Balustrady ze szkła. Są również uniwersalne, w dodatku mogą optycznie powiększyć przestrzeń małego balkonu. Trzeba podkreślić, że szkło balkonowe jest bezpieczne, solidne i nie grozi nam zranienie w przypadku uszkodzenia jego powierzchni. Ich wadą jest duża podatność na zabrudzenia.

  • Balustrady ze stali. Są najbardziej wytrzymałe i najprostsze w utrzymaniu. Tego typu balustrady mogą być pokryte ochronną warstwą, która chroni przed rdzą. Rynek oferuje nam balustrady ze stali czarnej, aluminium, a także stali konstrukcyjnej.

Solidne i estetyczne balustrady wewnętrzne i zewnętrzne

Poszukujesz trwałych i pięknych balustrad? Sprawdź ofertę firmy Seb-Dar Dariusz Graczyk. Pracownicy tej firmy znają się na balustradach, jak mało kto. Seb-Dar jest zarówno producentem, jak i dystrybutorem balustrad. Oprócz samych balustrad, firma wykonuje pomiary, projekty i montaż. W ofercie firmy znajdziemy zarówno balustrady zewnętrzne jak i balustrady wewnętrzne, a także ogrodzenia ze stali nierdzewnej.

Seb-Dar Dariusz Graczyk zajmuje się obróbką metali oraz produkcją balustrad, ogrodzeń i konstrukcji stalowych. Oferta firmy obejmuje szereg usług, m.in. spawanie, frezowanie, toczenie oraz szlifowanie. Firma produkuje balustrady z aluminium, ze stali czarnej oraz ze stali nierdzewnej. Ponadto, Seb-Dar Dariusz Graczyk wykonuje balustrady zewnętrzne, a także ogrodzenia kute, aluminiowe i ze stali nierdzewnej. Wszystkie produkty charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz solidnością materiałów.

Opracowanie:

Seb-Dar Dariusz Graczyk

Gaj Mały 42

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas