Artykuł sponsorowany Artykuły hydrauliczne, czyli niezbędnik każdego hydraulika

Artykuły hydrauliczne, czyli niezbędnik każdego hydraulika

Wykonanie bądź naprawa instalacji wodnej w budynku to bardzo odpowiedzialne zadanie, wymagające nie tylko fachowej wiedzy, ale również solidnych narzędzi. Każdy profesjonalny hydraulik powinien mieć w swoim wyposażeniu szereg przyborów, dzięki którym praca przyniesie należyte efekty. Co to za narzędzia i do czego się je wykorzystuje? Tego dowiemy się z poniższego artykułu.

Żmijka

Częstym problemem, do którego zostaje wezwany hydraulik, jest zatkany przewód wodny bądź kanalizacyjny. Kiedy próby udrożnienia instalacji przy użyciu przepychaczki bądź środków chemicznych spływają na niczym, trzeba zator usunąć mechanicznie. W tym właśnie celu używa się tzw. żmijki, czyli spirali kanalizacyjnej. Jest to długi metalowy przewód obleczony drutem, który wkłada się w zatkany rurociąg i obracając rozbija zator. Przy pomocy żmijki można rozwiązać większość problemów z zatkanymi rurami, zarówno jeśli chodzi o odpływ ze zlewu, jak i zapchaną toaletę.

Obcinarki i noże do rur

Narzędzia te służą do obróbki rur w celu przygotowania ich do montażu. Występują w wersji elektrycznej i ręcznej – te pierwsze są wygodniejsze w obsłudze, bowiem nie wymagają użycia siły, z drugiej strony są droższe, z kolei obcinarki ręczne można wykorzystywać wszędzie, nawet w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu. Są również lżejsze i bardziej poręczne. Oba narzędzia warto dobierać pod konkretny rodzaj rury jak i pod ich średnicę.

Zgrzewarki

Te z kolei urządzenia wykorzystywane są do trwałego łączenia ze sobą rur wykonywanych z tworzyw sztucznych. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów zgrzewarek – szeroki wybór oferuje m.in. PSB Mrówka – Nasielsk. Poszczególne modele różnią się między innymi mocą oraz osiąganą maksymalną temperaturą, którą zazwyczaj można regulować. Ponadto zgrzewarki wyposażane są w bogaty komplet akcesoriów, takich jak:

  • nasadki grzejne, dzięki którym można je dopasować do średnicy zgrzewanych rur i złączek.
  • noże zapadkowe do przycinania rur
  • miarkę do wykonywania łączeń

Przy pracy ze zgrzewarką ważne jest, żeby nie dociskać łączonych elementów zbyt mocno – w przeciwnym wypadku na łączeniach mogą powstać przewężenia.

Gwintownice

Zgodnie ze swą nazwą urządzenia te służą do wykonywania gwintów na metalowych rurach, dzięki czemu możliwe jest łączenie ze sobą tych elementów. Podobnie jak obcinarki, gwintownice występują w wersji elektrycznej oraz ręcznej – posiadają również dodatkowe wyposażenie, umożliwiające wykorzystanie ich do pracy na elementach różnych wymiarów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter