Artykuł sponsorowany Akcesoria dachowe, w które warto zainwestować

Akcesoria dachowe, w które warto zainwestować

Dach to nieodłączna część każdego budynku. Wpływa on nie tylko na wygląd budynku, ale także bezpośrednio chroni jego wnętrze przed różnymi czynnikami atmosferycznymi. Jednak by spełniał on swoje zadanie, musi być odpowiednio zaprojektowany i wykonany. Jeżeli zależy nam na jak największej funkcjonalności i bezpieczeństwie, powinniśmy zainwestować również w wysokiej jakości akcesoria dachowe. Które z nich są szczególnie warte uwagi? Sprawdź!

Zabezpieczenie dachu folią

Budowa każdego dachu to złożony proces, a im dokładniej podejdziemy do tego tematu, tym konstrukcja będzie bardziej solidna. Warto przede wszystkim zadbać o odpowiednią izolację cieplną dachu, którą można osiągnąć przy pomocy wysokiej jakości folii dachowej. Chroni ona przed nawiewanym pod pokrycie śniegiem, wiatrem, a także nie pozwala wilgoci dostać się do izolacji. Produkt jest zbudowany w taki sposób, by nie przepuszczał on wody, jednak umożliwiał jednostronny przepływ pary wodnej. Dlatego też do zabezpieczenia dachu trzeba wykorzystać dedykowaną folię, ponieważ inne produkty nie mają takich parametrów. Typ produktu trzeba jednak odpowiednio dopasować do indywidualnych parametrów każdego budynku.

Bezpieczeństwo w czasie zimy – płotki przeciwśniegowe

O bezpieczeństwo warto dbać na różnych płaszczyznach. Podczas remontu lub budowy nowego dachu warto więc rozważyć inwestycję w dodatkowe akcesoria. Jak sugeruje ekspert z firmy Kronex, dobrym pomysłem jest zakup płotków przeciwśniegowych, które umieszcza się na dachu. To z pozoru proste rozwiązanie znacznie wpływa na nasz spokój, ponieważ drabinka blokuje warstwy śniegu przed zsuwaniem się z góry. Śniegołapy bardzo dobrze wpasowują się w estetykę dachu i można zamontować je na niemal każdym typie pokrycia. Jeżeli nie zabezpieczymy dachu na zimę, śnieg może uszkodzić obiekty znajdujące się wokół domu, takie jak samochód, rośliny czy też inne elementy, a dodatkowo zepsuć system rynnowy. Im dach jest bardziej stromy, tym większe ryzyko opadania śniegu, dlatego montaż systemu zaleca się na konstrukcjach mających pochylenie powyżej 30°.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas