Artykuł sponsorowany Adaptacje poddaszy – łazienka w systemie suchej zabudowy

Adaptacje poddaszy – łazienka w systemie suchej zabudowy

Adaptacja poddasza to bardzo złożona inwestycja, która realizowana jest najczęściej w technologii suchej zabudowy. Tworzy się ją z wysokiej klasy płyt kartonowo gipsowych, które mocowane są do specjalnych rusztów aluminiowych. Zabudowa sucha pozwala tworzyć zaś nie tylko obudowy ścian i skosów. Wykorzystuje się ją też do przygotowania ścianek działowych, zabudów, pionów instalacyjnych czy też sufitów podwieszanych i systemów suchych podłóg. Wysokiej klasy płyty K-G sprawdzają się zatem nawet w łazienkach tworzonych na poddaszu.

Płyty kartonowo gipsowe odporne na wodę i wilgoć

Przy remontowaniu poddasza ważne jest m.in. to, by dobrać wysokiej klasy płyty K-G. Szczególnie ważne jest to przy wykańczaniu łazienek, które muszą być tworzone z wykorzystaniem elementów suchej zabudowy o wysoki własnościach przeciwwodnych i przeciwwilgociowych. Obecnie stosuje się zatem specjalne płyty K-G w barwie zielonej, które mają uszlachetnioną konstrukcję oraz przygotowaną hydroizolację.

Prócz tego płyty w łazience na poddaszu powinny wytrzymywać wahania temperatury i powinny być wysoce ognioodporne. Ważne jest też dobranie materiałów, które zapewnią oddychanie ścianom oraz, które wytrzymają większe obciążenia. Płyty K-G mogą być bowiem wykańczane glazurą oraz innymi materiałami do aranżacji łazienek.

Tworzenie zabudowy suchej w łazience

Tworzenie zabudowy suchej w łazience rozpoczyna się od docieplenia ścian wełną mineralną bądź też pianką PUR. Dopiero wtedy przejść można do tworzenia wewnętrznych sieci sanitarnych oraz do montażu płyt K-G. Firmy remontowe najczęściej w łazience zabudowują nimi zarówno ściany, jak i też podłogi i sufity. Ważne są przy tym obliczenia wytrzymałości konstrukcji tak, by pozwalała ona na zamontowanie wspomnianej glazury i wyposażenia łazienkowego.

Płyty muszą być też łatwe w modelowaniu, by pozostawić w nich otwory do tworzenia przyłączy. Pracę nad zabudową suchą kończą się zaś zagruntowaniem powierzchni, co umożliwia przejście do glazurowania.

Glazura układana na płytach K-G 

Przed ułożeniem glazury na płytach K-G ważne jest przygotowanie powierzchni. Poleca się wyłożyć ją specjalną hydroizolacją w formie płynnej folii. Dopiero wtedy można przejść do właściwego glazurowania. Nie różni się ono od klejenia i układania płytek na innych powierzchniach. Jedyna różnica zasadza się na zastosowaniu lżejszej glazury, a także na wyborze specjalnych zapraw uelastycznionych, które świetnie łączą się z powierzchnią suchej zabudowy. Glazurnicy firmy remontowej zajmującej się adaptacją poddasza powinni również dobrać specjalną fugę lub mikrofugę mineralną. To ona nie pozwoli na przenikanie do płyt K-G wody i wilgoci czy też pleśni i grzybów.

Wysokiej klasy materiały zawsze dobiera zespół firmy USŁUG BUDOWLANO-REMONTOWYCH Adama Ostaszewskiego, która na poddaszach może stworzyć np. piękne łazienki z wykorzystaniem modnych płytek heksagonalnych. Przedsiębiorstwo to zajmuje się zaś nie tylko glazurnictwem, ale też remontami pod klucz czy tworzeniem na zamówienie schodów drewnianych i blatów kuchennych.

Zabudowy łazienkowe z płyt kartonowo gipsowych

Po zakończeniu glazurowania firma remontowa może przejść od białego montażu w łazience. On również wiąże się często z wykorzystaniem płyt kartonowo gipsowych, z których można po zamontowaniu wanien czy zestawów WC stworzyć swoiste zabudowy. Mogą one mieć formę nawet modnych „mebli” ze specjalnie tworzonymi na zamówienie drewnianymi blatami. Oczywiście zabudowy łazienkowe także mogą zostać wyłożone płytkami.

Sucha zabudowa umożliwia zastosowanie na niej również drewna, mikrocementu, farb, tynków dekoracyjnych i innych pięknych materiałów do wykańczania wnętrz. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas