Artykuł sponsorowany Adam Bednarz – bilans mas ziemnych, badania odkształceń gruntu oraz biuro projektowe

Adam Bednarz – bilans mas ziemnych, badania odkształceń gruntu oraz biuro projektowe

Przeprowadzanie czynności związanych z bilansem mas ziemnych czy badaniami odkształceń gruntu to tylko część tego, co stanowi ofertę Pracowni Geodezyjno-Projektowej Adama Bednarza. Firma zatrudnia bowiem wykwalifikowanych specjalistów, którzy chętnie pomogą klientom w zakresie zróżnicowanych usług geodezyjnych. Przedstawiamy, na co szczególnie warto zwrócić uwagę.

Specjalistyczne podejście

W związku z bilansem mas ziemnych trzeba wiedzieć przede wszystkim o fakcie, że jego obliczenie może wykonać za pomocą metody kwadratów lub trójkątów. Zanim jednak przejdziemy do bardziej szczegółowych informacji, najpierw dobrze będzie sobie wyjaśnić, czym w ogóle jest taki bilans. Jest to więc różnica pomiędzy ogólną objętością wykopów oraz ogólną objętością nasypów. W trakcie związanych z tym prac dochodzi do pokrycia powierzchni rozpatrywanego terenu za pomocą siatki niwelacyjnej, co dzieje się poprzez podział na precyzyjne pola kwadratowe. Zadanie specjalisty to między innymi wpisanie odpowiedniego poziomu niwelacji w ich wierzchołkach. Niezbędne będzie w dodatku ustalenie sposobu ukształtowania terenu i obliczenie rzędnych roboczych dla wszelkich punktów siatki.

Jak można więc zauważyć, prace stanowiące bilans mas ziemnych zdecydowanie nie należą do najłatwiejszych. Z tego względu konieczne jest w tym zakresie korzystanie z usług profesjonalistów. Po więcej informacji na temat metody kwadratów oraz trójkątów zwróciliśmy się do specjalisty z Pracowni Geodezyjno-Projektowej Adama Bednarza. Oto co powiedział:

Zarówno w przypadku metody kwadratów, jak i trójkątów mamy do czynienia ze specjalistycznymi obliczeniami matematycznymi. Z uwagi na to niezbędne jest do tego korzystanie z odpowiednich wzorów, bez których to niemożliwe byłoby skuteczne ustalenie informacji potrzebnych do bilansu mas ziemnych. W naszej firmie dokładamy wszelkich starań, aby świadczenie związanych z tym usług odbywało się precyzyjnie i na profesjonalnym poziomie.

Badania gruntu

Wyżej opisany rodzaj usług to nie wszystko, na co możemy liczyć, korzystając z oferty pracowni Adama Bednarza. W momencie, gdy wybierzemy przeprowadzenie tego typu czynności, warto wiedzieć, że oznaczanie odkształcalności to inaczej laboratoryjne badanie geotechniczne, za pomocą którego możliwe jest poznanie specyfiki danej działki. W tym celu niezbędne okazuje się pobranie próbek w trakcie wierceń, które następnie należy stosowanie przebadać w laboratorium. W efekcie możemy uzyskać informacje w sprawie tego, jakie warunki gruntowe panują w konkretnym miejscu. Co więcej, badanie pozwoli w dodatku wdrożyć systemy, które zwiększą stabilność odkształcalności już na etapie projektowania zabudowy.

Na tego rodzaju rozwiązanie warto zdecydować się głównie przez to, że ośrodki rozdrobnione w formie między innymi właśnie gruntów cechuje zachodzenie dużych zmian, które przebiegają dość powolnie. Nie zmienia to jednak faktu, że z czasem może przez to przejść do wystąpienia różnic w ukształtowaniu parceli. Badania odkształceń gruntu są więc potrzebne przez to, że uzyskane wyniki pozwolą precyzyjnie określić, jaka konkretnie tendencja warunkuje podłoże danej działki do zmiany swojego ułożenia wskutek oddziaływania sił zewnętrznych. Po pomoc dobrze będzie skierować się w tym celu do Pracowni Geodezyjno-Projektowej Adama Bednarza.

Biuro projektowe

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o pozostałych usługach świadczonych przez specjalistów z opisywanego przedsiębiorstwa. Będąc zatem w potrzebie skorzystania z pomocy geodety, możemy liczyć głównie na pomiary nieruchomości, geodezyjne oraz inżynierskie. Co więcej, pracownia chętnie pomaga klientom również w zakresie rozgraniczeń nieruchomości i oczywiście opisanych wyżej czynności, czyli bilansu mas ziemnych czy badań odkształceń gruntu. Wykwalifikowana kadra pracownicza zajmuje się w dodatku świadczeniem kompleksowych usług w postaci sporządzania projektów budowlanych oraz przygotowywania map geodezyjnych i projektowych w oparciu o indywidualne zapotrzebowanie klienta.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas