Artykuł sponsorowany 7 zalet zadaszenia basenu

7 zalet zadaszenia basenu

Budowa przydomowego basenu stała się popularna dzięki zyskiwanym w ten sposób korzyściom – przede wszystkim przyjemnej i korzystnej dla zdrowia możliwości spędzania wolnego czasu i relaksowania się oraz uatrakcyjnienia spotkań. Jego funkcjonalność i komfort użytkowania da się jednak znacząco zwiększyć, decydując się na budowę odpowiedniego zadaszenia ustawianego nad niecką wybudowaną w dowolnej technologii.

Jak wygląda konstrukcja zadaszenia basenowego?

Zadaszenie basenowe to konstrukcja wykonywana z lekkich, lecz wyróżniających się wysoką sztywnością profili aluminiowych. Jako przeszklenia wykorzystuje się wytrzymałe i odznaczające się znakomitą przeziernością szkło akrylowe albo lity poliwęglan. Cała struktura zadaszenia basenowego może być stała i zostać wyposażona w przesuwne ściany boczne, a także mieć formę ruchomych segmentów, które można zsunąć w jeden z końców, odkrywając basen. Różna może być też wysokość zabudowy – od niskiej i pełniącej funkcję pokrywy, aż po wygodne pomieszczenie pawilonowe pozwalające na swobodne wchodzenie do środka oraz wypoczynek w warunkach zbliżonych do klasycznego ogrodu zimowego.

Co daje budowa zadaszenia?

Zalety zadaszenia basenowego to przede wszystkim oszczędności na kosztach ogrzewania wody, za sprawą ograniczenia oddawania ciepła do otoczenia oraz zmniejszenie ilości trafiających do niej zanieczyszczeń. Oznacza to brak konieczności częstego czyszczenia basenu oraz wyławiania pływających w wodzie liści, igieł i martwych owadów, jak również redukcję nawiewanego pyłu i piasku. Budowa zadaszenia basenowego przekłada się na wyższy komfort użytkowania także, jeżeli chodzi o redukcję częstotliwości czyszczenia filtrów mechanicznych, a ponadto daje mniejsze obciążenie całej armatury, co korzystnie wpływa na jej trwałość. W przypadku zadaszeń o większej wysokości, z basenu można w pełni korzystać również w czasie opadów atmosferycznych czy chłodniejszych dni, bez narażania się na nieprzyjemny kontakt z deszczem i zimnem. Zadaszenie zwiększa poziom bezpieczeństwa – gdy jest rozłożone, eliminuje ryzyko, że ktoś może wpaść do wody, co jest ważne szczególnie dla osób mających małe dzieci i zwierzęta domowe. Może ono w znacznym stopniu podnosić wartość nieruchomości, dodając jej ponadto prestiżu. Zadaszenie basenowe umożliwia zamontowanie oświetlenia, a także systemu ogrzewania. Zaprojektowanie i wykonanie zadaszenia basenowego warto zlecić sprawdzonemu wykonawcy. Firmą specjalizującą się w tego rodzaju inwestycjach jest zadaszeniebasenu.pl, która oferuje trwałe i estetyczne konstrukcje dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas