Artykuł sponsorowany 5 zalet paneli winylowych

5 zalet paneli winylowych

Panele winylowe to obecnie coraz częściej wybierane rozwiązanie zarówno przez osoby prywatne, jak i inwestorów. Wynika to z ich świetnych parametrów, komfortowego użytkowania i wygody w montowaniu do podłogi. Ich konserwacja jest prosta, a utrzymanie w czystości łatwe. Dowiedz się, jakie są podstawowe zalety zastosowania paneli winylowych.

Łatwość utrzymania w czystości i komfort

Po panelach bardzo wygodnie się chodzi i można wykorzystać je w każdym pomieszczeniu – od pokoi dziennych, przez kuchnie i łazienki, aż po salon, co da wrażenie spójności całego domu lub mieszkania. Ponieważ mają właściwości antystatyczne, nie przyciągają kurzu i innych zabrudzeń. Są doskonałym rozwiązaniem w miejscach, które zamieszkują alergicy. Winyl jest wyjątkowo prosty w utrzymaniu w czystości. Wystarczy regularnie go odkurzać, a od czasu do czasu przetrzeć wilgotną szmatką. Nie ma potrzeby cyklinowania, pokrywania impregnatami, ani olejami, jak w przypadku innych materiałów.

Parametry paneli winylowych

Ponieważ panele winylowe są dosyć elastyczne, chodząc po nich, nie generujemy szmerów, stukania, ani skrzypienia. To bardzo cicha podłoga, która w odbiorze jest ciepła i miła. Materiał nie ulega zarysowaniom i uszkodzeniom oraz jest ognioodporny. Bez trudu można znaleźć także panele wodoodporne i wodoszczelne, które w swojej ofercie ma między innymi dystrybutor paneli Panelowa Kraina. Oprócz tego produkty mają świetne właściwości termiczne oraz akustyczne. Wybierając odpowiedni rodzaj, można kłaść je nawet w pobliżu kominka, ponieważ są odporne na zmiany temperatur. Dzięki swojej trwałości zdobywają popularność również w miejscach użyteczności publicznej o dużym natężeniu ruchu.

Uniwersalność i prostota montażu

Winyl jest wyjątkowo łatwy w montażu, ponieważ na rynku dostępne są między innymi panele podłogowe winylowe samoprzylepne. Można mocować je do podłoża także przy pomocy kleju, mat klejących oraz na klik w zależności od preferencji. Jest to wyjątkowo uniwersalne rozwiązanie, ponieważ można dopasować je właściwie do każdego wnętrza. Wyglądem mogą przypominać płytki, kamień, a nawet drewno, jednak w przeciwieństwie do nich nie wymagają stosowania profesjonalnych preparatów do utrzymania w dobrym stanie. Winyl można z powodzeniem kłaść również na ogrzewanie podłogowe, ponieważ doskonale przewodzi ciepło.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter