Materiał Partnera Zleć prowadzenie elektronicznej KPiR Kancelarii Anny Obary

Zleć prowadzenie elektronicznej KPiR Kancelarii Anny Obary

Prowadzenie podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów zalicza się do jednej z uproszczonych form ewidencji. Zadanie to wymaga skrupulatności, a także systematyczności, przez co przedsiębiorcy często zlecają je zewnętrznym jednostkom. Takim podmiotem jest, chociażby Kancelaria Biegłego Rewidenta Anna Obara, zapewniająca firmom kompleksowe usługi księgowe. Jej doświadczeni pracownicy prowadzą KPiR również w postaci elektronicznej, co przynosi obu stronom wiele korzyści.

Rozwiązanie na miarę naszych czasów

Nowoczesne rozwiązania wraz z nastaniem ery informatyzacji nie ominęły również branży związanej z rachunkowością. Mimo że firmy świadczące usługi księgowe nadal w wielu sytuacjach muszą przechowywać dziesiątki papierowych dokumentów, to ich ilość systematycznie spada. Na przestrzeni lat specjaliści zyskali również możliwość prowadzania Księgi Przychodów i Rozchodów poprzez odpowiednie oprogramowanie, którego użytkowanie jest ściśle regulowane przez ministerialne rozporządzenie. Jak podkreśla przedstawiciel Kancelarii Anny Obary mającej siedzibie w Warszawie:

Forma elektroniczna pod postacią programu komputerowego bądź aplikacji on-line, znacznie przyśpiesza prace rachunkowe, pozwalając na automatyzację wielu procesów, przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka ewentualnych błędów. Jako profesjonaliści nie pozwalamy jednak sobie nawet na najdrobniejsze pomyłki, gdyż dobro klientów stanowi dla nas priorytet. Warto jednak nadmienić, iż dla osób z małym doświadczeniem, wersja elektroniczna jest nie tylko znacznie wygodniejsza, ale ponadto zwalnia z obowiązku znajomości wszystkich zasad prowadzenia KPiR.

Kwestia wyboru programu do KPiR

Wybór oprogramowania do ewidencjonowania nie powinien stanowić dzieła przypadku. Przepisy bowiem wymagają, aby narzędzie posiadało pisemną szczegółową instrukcję obsługi. Należy też zwrócić uwagę, czy producent softu przewidział techniczne i merytoryczne wsparcie, które pozwala rozwiać wątpliwości w przypadku problemów związanych z prowadzeniem księgi. Stosowana technika informatyczna ma ponadto zapewnić bezzwłoczny wgląd w treść dokonywanych zapisów, a także szansę na wydruk niezbędnych danych z zachowaniem wzoru księgi oraz porządku chronologicznego informacji. W tym miejscu należy wspomnieć, iż od kwietnia 2016 r. nie obowiązują już przepisy wymagające sporządzenia wydruku do dnia 20 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni i przechowywania go w formie papierowej. Aby skorzystać z tego przywileju trzeba, jednak spełniać następny ważny warunek. Otóż zwolnienie z obowiązku drukowania poszczególnych kart księgi jest możliwe, gdy program posiada opcję bezpiecznego  przeniesienia treści na informatyczny nośnik danych, który daje trwałość zapisu informacji.

Opracowanie:

Kancelaria Biegłego Rewidenta Anna Obara Sp. z o.o.

Warszawa , Bukowińska 22 lok. 53

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas