Artykuł sponsorowany Wybór odpowiedniej formy księgowości dla firm z pomocą firmy Centrum Księgowe Joanna Braumann

Wybór odpowiedniej formy księgowości dla firm z pomocą firmy Centrum Księgowe Joanna Braumann

Prowadzenie własnej działalności to szereg obowiązków, do których należy także niełatwy wybór odpowiedniej formy księgowości. Niewielkie firmy prowadzone jednoosobowo najczęściej korzystają z ryczałtu ewidencjonowanego lub karty podatkowej, jednak rozwiązania  te znacząco ograniczają rozwój przedsiębiorstwa. Zdecydowanie więcej możliwości dają księgi przychodów i rozchodów czy prowadzenie tzw. pełnej księgowości w postaci ksiąg handlowych.

Ewidencja niezbyt skomplikowana

W przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej właściwe rozliczanie się jest również niezwykle istotne. Do najprostszej formy ewidencji zalicza się tzw. kartę podatkową, której prowadzenie nie jest co prawda skomplikowane, jednak nawet i przy takim wyborze warto zdecydować się na wsparcie księgowych z dobrego biura rachunkowego. Zajmą się oni również rozliczaniem za pomocą ryczałtu ewidencjonowanego – w tym wypadku przychód działalności nie może przekroczyć określonej na każdy rok podatkowy kwoty. Należy jednak pamiętać, że decydując się na ryczałt ewidencjonowany, przedsiębiorca eliminuje możliwość wspólnego rozliczania się z małżonkiem czy samotnie wychowywanym dzieckiem. Centrum Księgowe Joanna Braumann to renomowane biuro rachunkowe, które pomoże w wyborze odpowiedniej formy księgowości dla firm, a następnie będzie ją profesjonalnie prowadzić. W przypadku nieco większych przedsiębiorstw zalecane jest zastosowanie książki przychodów i rozchodów bądź pełnej księgowości w postaci ksiąg handlowych – czym dokładnie się charakteryzują?

Pełna księgowość

Do prowadzenia książki przychodów i rozchodów zobowiązani są podatnicy rozliczający podatek na zasadach ogólnych wg skali podatkowej bądź liniowo – wyklucza to zatem zarówno kartę podatkową, jak i ryczałt ewidencjonowany. Działalność gospodarcza prowadzona musi być w tym wypadku indywidualnie lub w formie spółki cywilnej czy jawnej osób fizycznych, a także spółki partnerskiej. Istotna jest w tym wypadku wysokość przychodów – nie może przekroczyć równowartości 2 milionów euro w walucie polskiej. Przekroczenie tego progu obliguje przedsiębiorcę do zastosowania pełnej księgowości, czyli prowadzenia ksiąg handlowych. Każdą z wymienionych form księgowości zająć się mogą specjaliści z dobrego biura rachunkowego, którym warto powierzyć rozliczanie firmy. Profesjonalne programy księgowe, spore doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje pozwalają na rzetelne i skrupulatne prowadzenie karty podatkowej, ryczałtu ewidencjonowanego, książki przychodów i rozchodów czy ksiąg handlowych – w wyborze odpowiedniej formy także doradzą księgowi.

Centrum Księgowe Joanna Braumann - Twój partner w biznesie

Centrum Księgowe, prowadzone przez mgr Joannę Braumann, znajduje się w Dzierżoniowie, w województwie dolnośląskim. Jest to przedsiębiorstwo specjalizujące się w kompleksowych usługach z zakresu rachunkowości i kadr.

Firma pomaga przedsiębiorcom w rozliczeniach z ZUS, prowadzeniu akt osobowych oraz rozliczaniu czasu pracy pracowników. Oferuje również wsparcie w zakładaniu działalności gospodarczej, sporządzaniu wniosków o dotacje i wyborze optymalnej formy opodatkowania. Współpraca z firmami z różnych branż, zarówno jednoosobowymi działalnościami gospodarczymi, jak i spółkami, jest jednym z atutów Centrum Księgowe.

Dodatkowo, firma pomaga w przygotowaniu biznesplanów dla przyszłych przedsiębiorców oraz wniosków o pożyczki i kredyty bankowe. Centrum Księgowe posiada certyfikat wydany przez Ministerstwo Finansów (nr 38000/2010) oraz ubezpieczenie OC, co świadczy o wysokim standardzie oferowanych usług.

Opracowanie:

Joanna Braumann Centrum księgowe

Dzierżoniów , Nowowiejska 61A lok. A

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas