Materiał Partnera Wybór kasy fiskalnej do salonu kosmetycznego

Wybór kasy fiskalnej do salonu kosmetycznego

Choć jeszcze do niedawna kasa fiskalna kojarzyła się z dość topornym urządzeniem w kolorze pociemniałej przez upływ czasu bieli, to dziś tego typu sprzęt jest kwintesencją subtelności i nowoczesności. Na rynku możemy spotkać różne modele – nasz wybór należy uzależnić specyfiki branży. A czym kierować się przy wyborze kasy fiskalnej do salonu kosmetycznego?

Rodzaje kas fiskalnych

Zanim dokonamy zakupu kasy fiskalnej, warto zapoznać się z urządzeniami, jakie mamy do wyboru.  Do najpopularniejszych modeli należą elektroniczne kasy rejestrujące (ECR) oraz o wiele bardziej rozbudowane sprzęty POS. Jeśli chodzi o działanie urządzenia ECR, to ich największą zaletą jest nieskomplikowana obsługa. Sprzęt funkcjonuje na oddzielnym systemie, nie ma więc potrzeby podłączania go do komputera. Z drugiej strony jego możliwości nie są rozbudowane i zazwyczaj ograniczają się do kilkuset transakcji w ciągu jednego dnia roboczego.

Kasy ECR to idealny wybór dla mniejszych firm, natomiast większym przedsiębiorstwom poleca się wspomniane wcześniej sprzęty POS. Wyróżnia je przede wszystkim zastosowanie nowoczesnej technologii, dzięki której nie tylko zarejestrujemy sprzedaż produktu i wydamy klientowi potwierdzenie zakupu w postaci paragonu, ale także skontrolujemy stan magazynowy sklepu, a także podłączymy inne przydatne urządzenia, takie jak terminal do transakcji bezgotówkowych czy też waga spożywcza.

Czy kasa fiskalna POS to dobry wybór do salonu kosmetycznego? Cóż wszystko zależy od skali prowadzonej działalności – jeśli nasza firma to jednoosobowa jednostka gospodarcza, doskonałą odpowiedzią na nasze potrzeby jest sprzęt ECR. Jeżeli jednak zatrudniamy więcej niż kilka osób, a w naszym obiekcie świadczymy również inne usługi, warto rozważyć zakup bardziej rozbudowanego urządzenia.

Czym się kierować przy wyborze kasy fiskalnej do salonu kosmetycznego?

Jak podkreśla pracownik szczecińskiej firmy Merom, specjaliści branży beauty, którzy planują zakup kasy, w pierwszej kolejności powinni zwrócić uwagę na to, by wybrany przez nich model był sprzętem online. Najważniejszą funkcją tego typu urządzeń jest automatyczne przekazywanie wszystkich informacji do Centralnego Repozytorium Kas.

Wybrana elektronika powinna być również uosobieniem wygody, dlatego też dobrym wyborem będą mobilne kasy dotykowe, które zagwarantują intuicyjną obsługę i możliwość skorzystania z urządzenia w każdych warunkach, również poza salonem kosmetycznym.

Kasa fiskalna to urządzenie, które powinno być synonimem nowoczesności, łatwości obsługi oraz innowacyjnego designu. W renomowanych sklepach znajdziemy multum propozycji, które z pewnością spełnią nasze oczekiwania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas