Artykuł sponsorowany Wszystko o obsłudze kadrowo-płacowej - Biuro Usług Finansowych Finans

Wszystko o obsłudze kadrowo-płacowej - Biuro Usług Finansowych Finans

Wiele firm decyduje się na zatrudnienie wyspecjalizowanych biur księgowych lub rachunkowych, które poprowadzą obsługę kadrowo-płacową w przedsiębiorstwie. Dotyczy to zarówno mniejszych jak i większych przedsiębiorstw z różnych branż. Pozwala to z jednej strony na zmniejszenie kosztów zatrudnienia w przedsiębiorstwie i jednocześnie zlecenie ważnych prac związanych z obsługą kadrowo-płacową specjalistom.

Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?

Obsługa kadrowo-płacowa obejmuje wszystkie prace z zakresu kadr i płac w przedsiębiorstwie. Usługi z tej dziedziny świadczą wyspecjalizowane biura rachunkowe lub księgowe. Zakres obsługi kadrowo-płacowej jest bardzo szeroki i na etapie wdrażania jest dostosowywany do potrzeb konkretnej firmy lub organizacji.

Do standardowych działań, które wchodzą w skład obsług kadrowej możemy zaliczyć prowadzenie ewidencji czasu pracy i akt osobowych pracowników, zarządzanie dokumentacją dotyczącą przebiegu zatrudnienia, zatrudnianie pracowników w ramach umów cywilnoprawnych, prowadzenie działań związanych z ZUS (w skład tych działań wchodzi rejestracja, wyrejestrowywanie, tworzenie korespondencji). Osoby zajmujące się obsługą kadrowo-płacową często prowadzą też rejestr zwolnień lekarskich, szkoleń BHP oraz urlopów wypoczynkowych. Obsługa płacowa z kolei obejmuje tworzenie rozliczeń listy wynagrodzeń. Dodatkowo w ramach obsługi płacowej księgowi prowadzą dokumentację podatkową, która obejmuje miesięczne i roczne deklaracje oraz rozliczenia.

Charakterystyka obsługi kadrowo-płacowej

Prowadzenie obsługi kadrowo-płacowej wymaga dużej wiedzy oraz ciągłego jej uzupełniania ze względu na zmieniające się przepisy. W większości praca ta polega na prowadzeniu najważniejszych spraw osobowych pracowników jak:

  • rozliczanie urlopów,

  • prowadzenie kartotek pracownika,

  • kierowanie na okresowe badania lekarskie,

  • przeprowadzanie czynności związanych z wygaśnięciem lub rozwiązaniem stosunku pracy,

  • wystawianie świadectw pracy,

  • wydawanie zaświadczeń, świadczenie usług doradczych z zakresu prawa pracy, sporządzanie dokumentacji związanej ze zgłaszaniem do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczeń zdrowotnych,

  • przekazywanie dokumentacji do ZUS,

  • obsługa świadczeń socjalnych oraz z zakresu ubezpieczeń zdrowotnych i społecznych.

W niektórych przypadkach usługi kadrowe mogą obejmować bieżącą analizę rynku pracy oraz prowadzenie rekrutacji w przedsiębiorstwie. Jest to, więc dziedzina obszerna w ramach, której znajduje się szereg działań. Aby sprostać tym wszystkim obowiązkom warto rozliczenia kadrowo-płacowe zlecić specjalistom, którzy posiadają doświadczenie i aktualną wiedzę prawną.

Oferta Biura Usług Finansowych Finans

Biuro Usług Finansowych Finans to firma specjalizująca się w księgowości i rachunkowości, oferująca pełną gamę usług, takich jak obsługa kadrowo-płacowa, doradztwo podatkowe, czy rozliczenia ZUS, PIT i VAT. Pomaga również w przygotowywaniu deklaracji podatkowych, prowadzeniu ksiąg przychodów i rozchodów oraz obsłudze różnych form opodatkowania, w tym ryczałtu czy karty podatkowej. Dodatkowo Biuro zajmuje się pozyskiwaniem dotacji oraz obsługą kadrową firm, w tym rozliczaniem pracowników i prowadzeniem dokumentacji kadrowej. Dzięki kompleksowej ofercie usług, doświadczeniu oraz indywidualnemu podejściu do każdego klienta, Biuro Usług Finansowych Finans wspiera przedsiębiorców w prawidłowym rozliczaniu finansów i podatków, umożliwiając im skupienie się na rozwijaniu swojej działalności.

Opracowanie:

Finans Biuro Usług Finansowych Iwona Biniek

Panki , Częstochowska 37

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas