Artykuł sponsorowany Wirtualna centrala telefoniczna. Kiedy wspiera rozwój firmy?

Wirtualna centrala telefoniczna. Kiedy wspiera rozwój firmy?

Świat nieustannie się zmienia i gna do przodu. Nasi dziadkowie i rodzice jeszcze do niedawna prowadzili swoje firmy w bardzo odmienny do dzisiejszego sposób. Dzięki pojawieniu się nowych technologii, rozwój własnej działalności gospodarczej może przebiegać satysfakcjonująco, nawet bez potrzeby wychodzenia z domu. W biurowcach tradycyjne sieci analogowe powoli zastępują wirtualne centrale telefoniczne. Ułatwiają współpracę i są tańsze w instalacji. Jakie jeszcze posiadają zalety?

Mobilność jest na czasie

W dzisiejszych czasach mobilność jest bardzo ważna. Każdy z nas ma przy sobie smartfon z dostępem do Internetu, dzięki któremu jesteśmy w stałym kontakcie ze światem. Tego samego pragniemy dla swojej firmy. Analogowa sieć telefoniczna to ograniczenie, jakim są kable. Decydując się na instalację centrali wirtualnej musimy liczyć się jedynie z kosztem zakupu odpowiednich aparatów. Wszystkie informacje, związane z prowadzeniem firmy i bazą klientów zamieszczone są w chmurze, do której dostęp mają nawet zdalni pracownicy. Dzięki temu nie trzeba przebywać w biurze kilka godzin dziennie, by pracować efektywnie. Można to robić z dowolnego miejsca na Ziemi, wystarczy tylko posiadać odpowiednie uprawnienia, by zalogować się na serwer. Elastyczny grafik pracy jest coraz bardziej w trendach. Pracownik może sumiennie wykonywać wszystkie swoje obowiązki zawodowe, nie zaniedbując przy tym życia prywatnego. Wirtualna centrala telefoniczna tylko to ułatwia.

Oszczędności, związane z wynajmem biura

Każda prężnie rozwijająca się firma, potrzebuje z czasem coraz więcej miejsca. Często wiąże się to z wynajęciem dodatkowej powierzchni biurowej, co łączy się z oczywistym wydatkiem. Przedsiębiorcy, którzy korzystają z lokalnej centrali wewnętrznej muszą liczyć się także z dodatkowym wydatkiem na jej rozbudowę, modernizację i serwis. Jak informuje specjalista z firmy Multiko, która zajmuje się instalacją wewnętrznych sieci telefonicznych- w przypadku centrali wirtualnej nie ma takiego problemu. Decydując się na zatrudnienie pracowników w trybie zdalnym, przedsiębiorca nie musi organizować nowych stanowisk pracy. Firma rozwija się w naturalnym rytmie, bez potrzeby adaptacji kolejnego piętra budynku czy też poszukiwania innego, większego lokalu.

Połączenia videotelefoniczne

Analogowa sieć wewnętrzna pozwala na realizację połączeń głosowych wysokiej jakości. Wirtualna centrala telefoniczna oferuje jednak dużo więcej możliwości. Wykonywanie połączeń viedotelefonicznych pozwala porozumieć się z rozmówcą w dokładniejszy sposób. Jest to też dobre rozwiązanie, kiedy współpracujemy z zagranicznym kontrahentem, a wizyta personalna nie zawsze wchodzi w grę. Dzięki temu, że możemy przyjrzeć się mimice twarzy rozmówcy czy też językowi jego ciała, jesteśmy w stanie wyciągnąć więcej różnych wniosków niż podczas zwykłej rozmowy telefonicznej.  

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas