Artykuł sponsorowany W jaką kurtkę roboczą należy wyposażyć pracownika?

W jaką kurtkę roboczą należy wyposażyć pracownika?

Po stronie każdego pracodawcy leży obowiązek zapewnienia swoim pracownikom odzieży ochronnej, jeśli ich prywatna może ulec zniszczeniu lub zabrudzeniu ze względu na wykonywane obowiązki. Kurtka robocza przyda się zwłaszcza w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Odpowiednio wybrany element garderoby przyczyni się także do budowania pozytywnego wizerunku firmy. W jaki sposób? Odpowiedź znajdziesz poniżej w artykule.

Rodzaj materiału kurtki

Jak sama nazwa wskazuje, odzież ochronna, ma za zadanie chronić przed różnego rodzaju szkodliwymi czynnikami, w tym także niekorzystną pogodą. Najczęściej kurtki robocze szyje się z polaru, materiałów syntetycznych oraz softshellu. Pierwsza z wymienionych tkanin idealnie nadaje się na podszewki do modeli zimowych. Cechuje się miękkością oraz dobrą izolacją termiczną, jednak sama w sobie nie zapewnia zabezpieczenia przed deszczem. Tę funkcję spełniają lepiej warianty wykonane ze wspomnianego softshellu. Wyróżnia się on dobrą ochroną przed wiatrem, wilgocią, a przy tym lekkością. Z tego względu równie często wykorzystuje się go w odzieży sportowej. Natomiast poszukując kurtki przeciwdeszczowej, należy wybierać te z materiałów syntetycznych, zwracając przy tym uwagę na oznaczenie poziomu wodoodporności.

Funkcjonalność odzieży

Pracodawca powinien zadbać nie tylko o dostarczenie ubrań o parametrach przystosowanych do warunków wykonywanej pracy. Ważna kwestia to również wygodna pracowników. Stąd też powinny charakteryzować się krojem dopasowanym do płci – damskie i męskie – oraz pozwalać na swobodne wykonywanie ruchów. W kurtkach roboczych liczą się również detale, takie jak dostateczna liczba kieszeni. Umożliwiają one schowanie wszystkich podręcznych przedmiotów, potrzebnych do wykonywania obowiązków. Ponadto dobrze, jeśli w modelach zimowych znajdą się dodatkowe ściągacze na mankietach, zapewniając tym samym lepszą ochronę przed chłodem.

Kurtka jako element reklamowy

Od wielu lat odzież jest wykorzystywana jako nośnik przekazów promocyjnych. Do tego równie dobrze nadają się robocze okrycia wierzchnie. Umieszczone na plecach lub piersi logo firmy pozwoli zwiększyć jej rozpoznawalność. Wykonaniem takiego znakowania może zająć się na przykład firma Nadruki Reklamowe z Bydgoszczy. Ponadto łatwiej w ten sposób zidentyfikować jej pracowników – na przykład na placu budowy, gdzie poszczególnymi pracami zajmują się różni podwykonawcy. To sposób na utrwalanie jej obecności na rynku w sektorze świadczonych usług, ale również budowanie pozytywnego wizerunku pracodawcy w oczach zatrudnionych osób. Stąd też kurtki robocze mogą przynieść korzyści zarówno dla właściciela firmy, jak i jej pracowników.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter