Artykuł sponsorowany Typy konstrukcji reklamowych

Typy konstrukcji reklamowych

Najczęściej spotykana forma reklamy zewnętrznej (outdoor) to różne – niemal samodzielne – konstrukcje, np. tablice, billboardy reklamowe.  Mogą być one umiejscowione trojako – przybite do ziemi na postumencie betonowym, przymocowane do ściany (ścienne) lub przestawne. Czym charakteryzuje się każda z takich konstrukcji reklamowych?

Konstrukcje reklamowe na postumencie betonowym

Część konstrukcji reklamowych jest umieszczana na charakterystycznych fundamentach – zazwyczaj betonowych lub żeliwnych. Wygląda to zatem następująca – stalową, szeroką podstawę lokuje się na odciążeniach betonowych – trwałe rozwiązanie. Dzięki temu silne wiatry i niesprzyjająca pogoda nie naruszą integralności całej konstrukcji reklamowej. Kluczowa jest szerokość podstawy oraz masa dociążenia.

Reprezentantami takiej konstrukcji są billboardy stale związane z gruntem – betonowane do podłoża. Zanim zostanie zamontowana tablica montażowa, robotnicy wykopują dziury w ziemi, w których umieszczają charakterystyczne stalowe nogi. Aby stworzyć billboard na postumencie, należy uzyskać pozwolenie na budowę.

Istnieją także tzw. billboardy przestawne (tablice wielkoformatowe, naziemne), obciążone balastem. Nie są one na trwale związane z gruntem, nie wymagają zatem pozwolenia na budowę.

Firma NR EGAL specjalizuje się w produkcji różnych rozwiązań reklamowych, np. gablot, tablic wielkoformatowych.

Konstrukcje reklamowe na naciągach i linach stalowych

Znacznie mniej bezpiecznym rozwiązaniem jest ustabilizowanie dużych nośników reklamy zewnętrznej na linkach stalowych i naciągach, wbijanych do ziemi za pośrednictwem charakterystycznych namiotowych śledzików. Istnieje małe prawdopodobieństwo, by taka reklama utrzymała się na silnym wietrze – jedyną opcją jest zaproponowanie przeciwwagi, stabilnego posadowienia na gruncie. Ponadto nieestetyczne liny stalowe znacząco zaburzają odbiór całej reklamy. Jak widać, postumenty betonowe lub żeliwne wciąż wygrywają nad niebezpiecznymi linkami.

Wiele jednak zależy od tego, jak zostanie ukształtowana i posadowiona reklama. Billboardy ścienne również unoszą się nad ziemią, jednak nie ulegają zniszczeniu i nie stanowią zagrożenia. Rozwiązanie jest proste – mają one obciążenie, a mianowicie samą ścianę, do której tablica reklamowa jest solidnie zamocowana.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas