Materiał Partnera Tworzenie wyjątkowego sklepu internetowego!

Tworzenie wyjątkowego sklepu internetowego!

Coraz większa liczba firm stawia oprócz standardowego handlu, na usługi e-commerce. Wiele podmiotów gospodarczych, wybiera również samą sprzedaż internetową, co podyktowane jest olbrzymim zainteresowaniem klientów tego typu działalnościami, które potrafią przynieść olbrzymie roczne zyski. Jest to jednak w dużej mierze podyktowane tym, czy dany sklep online, zostanie pod kątem technicznym oraz graficznym, przygotowany w nowoczesny sposób.

Zadbaj o komfort użytkowy

Nic tak nie odstrasza klientów sklepów internetowych, jak zbyt szeroko rozbudowane, nieczytelne i chaotycznie stworzone strony e-commerce.  To dlatego ich przygotowywaniem powinny zająć się agencje reklamowe, a nie informatycy. Ze specjalistami do marketingu, uzyskasz łatwą w obsłudze, transparentną, a przy tym wyróżniającą się stronę sklepu internetowego, która będzie przede wszystkim skupiała się na przekazie obrazkowym. Przy tworzeniu domen e-commerce, ważne jest stawianie na minimalizm, a także szeroko rozumianą identyfikację wizerunkową marki.

Design strony internetowej

Strona sklepu internetowego, powinna być wizualnie spójna z całą budowaną przez daną firmę markę. Świetnym tego przykładem są między innymi sklepy online, prowadzone przez sieciówki odzieżowe, które odtwarzają w przestrzeni internetowej klimat, jaki można poczuć w stacjonarnych oddziałach . Dzisiaj nowoczesne strony firmowe, powinny być również bardzo interaktywne, przenosząc użytkowników na platformę Allegro, na Instagram i Facebook, czy na YouTube. Pamiętaj przy tym, że dzisiaj Twoja strona może być udoskonalona również o spoty reklamowe, czy też nowoczesne prezentacje multimedialne. Warto postawić również na tworzenie hipertekstualnych katalogów online!

Prezentacja produktów

Olbrzymim błędem sklepów internetowych, jest to, w jaki sposób eksponują one swoje towary. Nie chodzi tylko i wyłącznie o nieprawidłową kategoryzację, czy zbyt szerokie i nieczytelne opisy. Wielokrotnie problemem są same zdjęcia oferowanego asortymentu. Słaba jakość, zbyt duża ingerencja obróbki graficznej, czy też używanie ilustracji z banków zdjęć, skutecznie odstraszają konsumentów. Prowadząc sklep internetowy, warto zatem współpracować stale z agencjami reklamowymi, które zajmują się nowoczesną usługą tworzenia sesji produktowych. Takie działania gwarantuje między innymi BASTA STUDIO, które przy tworzeniu Twojego sklepu internetowego, zadba również o odpowiednie rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa przelewów, czy danych konsumentów. Na to również olbrzymią uwagę zwracają dzisiaj kupujący. 

Podziel się