Materiał Partnera Rodzaje dystrybutorów do wody

Rodzaje dystrybutorów do wody

Dystrybutory wody to niemal nieodłączny element przestrzeni biurowej. Łatwy i wygodny dostęp do ciepłej i zimnej wody mineralnej pomaga pracownikom orzeźwić się podczas upałów i rozgrzać zimą. Podnosi tym samym komfort pracy i zadowolenie oraz wydajność pracowników. Obecnie na rynku są dostępne różne rodzaje dystrybutorów wody. Jakie mają zalety, a jakie wady? Które sprawdzają się najlepiej?

Rodzaje dystrybutorów wody

W sprzedaży są dostępne dwa podstawowe rodzaje dystrybutorów do wody:

  • butlowe,
  • bezbutlowe.

Oba rodzaje mogą mieć różną wielkość. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Poznanie ich pomaga dokonać słusznego wyboru.

Dystrybutory butlowe – wady i zalety

Dystrybutory butlowe to proste urządzenia, w których woda jest nalewana z butli. W zależności od modelu mogą to być większe konstrukcje wolnostojące albo mniejsze, które można postawić na blacie w przestrzeni kuchennej. Jakie zalety mają butlowe dystrybutory wody mineralnej?

  • Duży wybór modeli – dzięki temu łatwo znaleźć model odpowiedniej wielkości.
  • Zawsze świeża woda – ponieważ woda z butli jest regularnie zużywana i wymieniana, jest zawsze zdrowa, świeża i nie tylko czysta, ale też pełna minerałów potrzebnych do odpowiedniego funkcjonowania organizmu.
  • Niezależność od instalacji hydraulicznej – dystrybutory butlowe nie pobierają wody z sieci wodno-kanalizacyjnej, więc można je ustawić w dowolnym miejscu. Poza tym, nawet jeśli zdarzy się awaria sieci, pracownicy nadal będą mieli dostęp do wody pitnej. 
  • Szeroki wybór wody do dystrybutorów – ogromną zaletą dystrybutorów butlowych jest możliwość zamawiania różnych rodzajów wody. Dzięki temu można znaleźć taką, która będzie najbardziej odpowiadała pracownikom składem i smakiem.

Jedyną wadą dystrybutorów wody dla niektórych osób może być konieczność pilnowania regularnych zamówień. Z drugiej jednak strony przy współpracy ze sprawdzoną firmą, jak chociażby AQUA Service Dystrybucja, dostawy świeżej wody docierają zawsze terminowo i nie trzeba się o nie martwić.

Dystrybutory bezbutlowe – wady i zalety

Drugi rodzaj dystrybutorów to dystrybutory bezbutlowe, które pobierają wodę z sieci. Mają wbudowany filtr, dokładnie oczyszczający wodę. Ich zaletą jest stały dostęp do wody bez konieczności zmiany butli. Jest to jednak również wada takiego rozwiązania, ponieważ oznacza, że nie wszędzie można je postawić. Muszą być ulokowane tak, żeby dało się je podłączyć do sieci. Nie dają też możliwości wybrania wody o najlepszym smaku, a w przypadku awarii sieci pracownicy zostają pozbawieni wody pitnej. Nie jest to więc rozwiązanie dobre dla każdego.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas