Materiał Partnera Rodzaje bram garażowych - jaka jest najlepsza?

Rodzaje bram garażowych - jaka jest najlepsza?

Samochód, aby zachował swój blask i nienaganny wygląd powinien być garażowany. Oczywiście, aby auto było garażowane, konieczny jest garaż. Budowa takiego miejsca nie jest trudna, jednak warto już za wczas zastanowić się nad bramą garażową. Powinno się ją dobrać do swoich zapotrzebowań, wymogów, wygody oraz oczywiście miejsca w którym owy garaż ma stać. Jakie są rodzaje bram garażowych? Odpowiadamy!

Rodzaje bram garażowych

Bramy garażowe dzielimy oczywiście ze względu na sposób otwierania ich. Różnią się one także budową. Jakie rodzaje wyróżniamy?

  • Bramy segmentowe, inaczej zwane także sekcyjnym. Występują zarówno bramy segmentowe górne, jak i boczne. Są dobrym rozwiązaniem, jeśli nie masz dużo miejsca na garaż, a podjazd jest krótki, jako że nie zajmują dużo miejsca. Brama w tym modelu chowa się do środka. Dobrze trzyma ciepło, zatem poleca się ją do ogrzewanych garaży.
  • Bramy rozwieralne to otwierane drzwi na boki. Najstarszy typ od którego już się odchodzi, jednak wciąż ma swoich zwolenników. Możliwości są dwie: montaż napędu elektrycznego lub otwieranie bramy ręcznie. Do tego rozwiązania potrzebujesz jednak sporo miejsca.
  • Bramy rolowane, inaczej zwane żaluzjowymi. Ich działanie można porównać do rolety na oknie, stąd też nazwa. Zajmują bardzo mało miejsca. Otwierane są za pomocą pilota na napęd elektryczny. Nie są jednak, aż tak popularnym rozwiązaniem.
  • Bramy uchylne, inaczej zwane także płytowymi. Zdecydowanie najpopularniejszy typ bamy. Wymaga miejsca przed garażem, jako że dolna cześć wysuwa się najpierw na zewnątrz garażu, a dopiero potem chowa do środka.

Jaka brama jest najlepsza i gdzie ją kupić?

To już wszystkie rodzaje bram garażowych. Która będzie najlepsza? Tak naprawdę nie ma na to sztywnej zasady. Od bram rozwieralnych się już odchodzi, jako że nie do każdej da się zamontować napęd elektryczny, a otwieranie bramy ręcznie, zwłaszcza podczas deszczu czy zimą z pewnością nie należy do przyjemnych. Bramy rolowane są coraz popularniejsze, jednak nie są, aż tak łatwo dostępne. Nie każda firma, ma je w swojej ofercie. Szukając tego rodzaju bramy garażowej polecamy firmę Elplast z Zawiercia. Specjalizują się oni w sprzedaży oraz montażu stolarki otworowej w tym nowoczesnych  okien, drzwi, uszczelek czy właśnie bram garażowych.

Tak więc bramę dobierz do swoich potrzeb. Zastanów się co jest dla ciebie wygodne, jak duży masz podjazd, ile miejsca jest dostępne i ile jesteś w stanie przeznaczyć tylko i wyłącznie na bramę garażową. Wtedy będzie ci łatwiej podjąć decyzję.

Opracowanie:

Elplast Phu Jerzy Lipski

Zawiercie , Daszyńskiego 55

Podziel się