Artykuł sponsorowany Reklama firmy – dlaczego nowoczesne kasetony sprawdzają się tak dobrze?

Reklama firmy – dlaczego nowoczesne kasetony sprawdzają się tak dobrze?

O tym, że reklama jest dźwignią handlu, nie trzeba przekonywać nikogo. Skutecznie zaplanowane działania marketingowe przynoszą ogromne i bardzo szybkie zyski. Jak jednak zwrócić uwagę potencjalnych klientów? Jednym z najskuteczniejszych sposobów – szczególnie w przypadku małych lub średnich firm – jest wykorzystanie atrakcyjnie zaprojektowanych kasetonów. To one mają przyciągnąć wzrok osób zainteresowanych naszą ofertą. Co zatem warto wiedzieć na ten temat?

Jakie są największe zalety kasetonów reklamowych?

Kasetony reklamowe to rozwiązanie stosowane od dawna. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że współcześnie przedsiębiorcy mogą wybierać wśród wielu bardzo interesujących propozycji. Co to oznacza z praktycznego punktu widzenia? Klasyczna metalowa lub drewniana tablica wystawiona na zmienne warunki atmosferyczne łatwo ulega zniszczeniom. Najczęściej pojawiają się problemy z płowieniem oraz stopniowym pojawianiem się ognisk korozji.

Nowoczesne kasetony reklamowe natomiast wykonane są z materiałów, które doskonale radzą sobie zarówno z kurzem, jak i długotrwałym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Ich gładka powierzchnia wygląda estetycznie przez długi czas i nie wymaga przeprowadzania żadnych specjalistycznych zabiegów konserwacyjnych. Zmiany w podejściu do projektowania dotyczą również kształtów oraz rozmiarów. Typowe szyldy mają kształt kwadratu lub prostokąta. Jeśli jednak chodzi o kasetony, to możemy pozwolić sobie na ciekawsze wzornictwo, ponieważ są one wykonane z materiałów o dużej elastyczności.

Za najistotniejszy atut kasetonów uważa się możliwość podświetlenia ich przy zastosowaniu technologii LED. Dobrze dobrane oświetlenie sprawi, że logo firmy zostanie właściwie wyeksponowane, a sama tablica będzie atrakcyjna nawet w nocy. Z jakimi jeszcze informacjami warto się zapoznać?

Z czego robi się kasetony reklamowe?

Jak zatem wyraźnie widać wysoka jakość oraz uniwersalność zastosowania kasetonów reklamowych wynika z wykorzystania nowoczesnych materiałów. Na co stawiają producenci w pierwszej kolejności? Bardzo często można spotkać się z szyldami z pleksi. To wytrzymały i jednocześnie transparentny materiał, który wyjątkowo dobrze sprawdza się przy niewielkich realizacjach. Interesującym tworzywem jest też siatka winylowa – stosowana przy projektach wielkogabarytowych.

Właściciele biznesów zainteresowani uzyskaniem najlepszych rezultatów powinni także zwrócić uwagę na dibond. To płyta kompozytowa powstała w wyniku połączenia kilku warstw aluminiowych. Jak podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy Bastet, jest to również najpopularniejszy materiał, który cechuje się nie tylko wysoką funkcjonalnością i trwałością, ale także doskonałym stosunkiem ceny do jakości. W razie wątpliwości co do tego, na jaki rodzaj szyldu warto się zdecydować, zawsze można liczyć na pomoc fachowców, którzy pomogą wybrać najpraktyczniejszą opcję.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas